Zachraň stromek chce kampaní zabránit plýtvání vánočních stromků

pátek, 2. prosince 2022, 13:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Projekt Zachraň stromek lidem nabízí nedokonalé vánoční stromky, aby zamezil plýtvání a zasadil se o jejich zužitkování.

Vizuál kampaně Zachraň stromek, zdroj: Zachraň stromek

Vizuál kampaně Zachraň stromek, zdroj: Zachraň stromek

Křivý stromek Vánoce nezkazí, dokazuje v kampani projekt Zachraň stromek. Lidem nabízí nedokonalé vánoční stromečky, aby zamezil plýtvání a zasadil se o jejich maximální zužitkování. Přibližně každý desátý je totiž kvůli svým nedokonalostem neprodejný a lesníci ho musí znehodnotit. 

Tři klíčové vizuály kampaně představují tři nepředpokládané situace u rodinné štědrovečerní večeře. O kreativu i realizaci kampaně se postarali ideamakerka a copywriterka Jana Brišová, art director David Boleslav a fotograf Tomáš Vrana.

Vizuál kampaně Zachraň stromek, zdroj: Zachraň stromek

Vizuál kampaně Zachraň stromek, zdroj: Zachraň stromek

„Všichni se o Vánocích honíme za dokonalostí. Napéct co nejvíce druhů cukroví, sehnat drahé dárky, mít přepychový stromeček. O tom ale Vánoce přece nejsou. Ať má stromeček o větvičku míň nebo víc, tu nejhezčí vánoční atmosféru dělá to, že se u něj sejde celá rodina. A všichni ze zkušenosti víme, že i letos se určitě přihodí větší karambol, než je stromek nakřivo,” připomíná Jana Brišová.

„Díky nedokonalostem nám lesníci mohli poskytnout stromky za sníženou cenu. My je tak zákazníkům můžeme nabízet o desítky až stovky korun laciněji než stánky u hypermarketů a hobbymarketů, které je levně dováží z Dánska či Německa. Tam na jejich pěstování totiž dostávají zemědělci dotace od státu. Naše stromečky jsou oproti tomu 100% českého původu. Pochází z jižních Čech, kde o ně léta pečovali naši lesníci,” vysvětluje Jiří Lang, investor projektu Zachraň stromek.

Na e-shopu zachranstromek.cz je možné stromky zakoupit. Ke každému mají zákazníci frézování zdarma. Nedokonalé vánoční stromečky bude možné zakoupit i osobně 8.–11. prosince v rámci prodejního veletrhu Stříbrné vánoční dny v PVA Expo Letňany.

Kampaň poběží online, na sociálních sítích, podpoří ji i zapojení influenceři a PR.

-mav-