Aplikaci Radia.cz lze pustit v autě přes Apple a Android

úterý, 10. ledna 2023, 11:50 Aktuality, Rádio MediaGuru

Inovovaná aplikace RadiaCZ umožňuje poslech rádií přes systém Android Auto a Apple Carplay v autech.

Screenshot aplikace Radia.cz v autě, zdroj: Media Bohemia

Screenshot aplikace Radia.cz v autě, zdroj: Media Bohemia

Inovovaná aplikace RadiaCZ (skupina Media Bohemia) umožňuje poslech rádií přes systém Android Auto a Apple Carplay v autech. Media Bohemia uvedla, že týden od spuštění si nový update aplikace stáhlo více než 15 tisíc uživatelů.

Posluchači mohou díky aplikaci poslouchat rádio při cestě autem i v místech mimo dosah jeho vysílání. S dostatečným mobilním tarifem a dostupným 3G signál je možné poslouchat i v HD. Systémy Android Auto a Carplay jsou součástí mobilních telefonu, musí je ale podporovat i dané auto.

„Poslech probíhá ve formátu aac, což šetří uživatelům objem přenosu dat, mohou si přidat aplikaci do Widgetů, poslouchat přes Chromecast či Airplay, používat Večerku, která sama vypne poslech. Nově si pak mohou posluchači přidat do seznamu rádií i stream jejich oblíbeného rádia, které není v naší nabídce,“ říká Jakub Šmejkal, projektový manažer společnosti RádiaCZ, podle kterého se do budoucna chystá i podpora  pro hlasové asistenty Siri, Alexa a další.

Radia.cz dnes nabízí na sto různých rádií. „U všech rádií v MMS je to vesměs stejné, posluchače začneme nabírat kolem šesté ráno, vrchol je kolem deváté hodiny, to vydrží zhruba do oběda, a pak to pomalu začne klesat. Opakem je ale třeba Rádio Humor, které má největší čísla večer a v noci. Průměrná doba poslechu je na každém rádiu jiná, mladší posluchači obvykle neposlouchají tak dlouho a rychle mění rádia,“ dodal Šmejkal.

-mav-