Direct mění reklamní koncept, staví na motivu „lusknutí prstu"

čtvrtek, 12. ledna 2023, 12:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Direct pojišťovna po dvou letech mění koncept svých reklamních spotů i celé kampaně. Přichází s konceptem Snapsurance.

Z nového spotu Direct pojišťovny, zdroj: Direct

Z nového spotu Direct pojišťovny, zdroj: Direct

Direct pojišťovna po dvou letech mění koncept svých reklamních spotů i celé kampaně. Po nápadnících z nepovedeného rande přichází s konceptem, který nazývá Snapsurance – tedy pojištění lusknutím prstu. Pracovala na něm s agenturou B&T.

Lusknutí prstů je hlavní poznávací znak všech spotů i klíčových vizuálů kampaně. „Chtěli jsme jasný, zapamatovatelný prvek, který vystihne, proč jsme vůbec jako pojišťovna na světě. Víme, že lidé nad pojištěním nechtějí přemýšlet, jen potřebují, aby šlo všechno rychle a hladce. Ať už jde o sjednání nebo řešení nehody,“ popisuje šéf Direct pojišťovny Michal Řezníček.

„Snažíme se ukázat, že ať se děje cokoliv, my jsme tu, umíme pomáhat a situace řešit lusknutím prstu,“ uvádí k podobě spotů Nela Maťašeje, která v Directu vede tým marketingové komunikace.

Zdroj: Direct pojišťovna

https://www.youtube.com/embed/rdKcs_O6mkY

Zdroj: Direct pojišťovna

Pro nový koncept se Direct rozhodl po dvou letech. „Důvody byly dva. Koncept rande byl zábavný, ale pro některé diváky příliš složitý k pochopení. Snapsurance, neboli luskání je cesta, jak ještě víc komunikovat naše hodnoty a proč. Existujeme, abychom lidem usnadňovali život a pomáhali řešit jejich starosti,“ dodává Maťašeje.

Direct se snažil do kampaně propsat svůj brand nejen obsahově, ale také vizuálně. „Inspirovali jsme se filmy Wese Andersona, pro kterého jsou typické tlumené pastelové barvy a retro stylizace. Hodně jsme používali naši zelenou a její odstíny, ale spíše podprahově,“ popisuje Maťašeje. Klíčové vizuály vytvořil fotograf Pavel Hejný, který pracoval například na kampani České spořitelny, Staropramenu nebo Sezamo.

Na konceptu Snapsurance spolupracoval Direct s agenturou B&T. Za kamerou bylo režisérské duo Novák&Ngyuen (Tomáš Bláha a Dužan Duong), produkčně se kampaně chopila agentura Procoma.

Od poloviny ledna lidé uvidí na stanicích skupiny Prima postupně dva spoty a sponzorský vzkaz, kampaň pojede také v onlinu, na Youtube a sociálních sítích. V dubnu pak luskání lidé uvidí i na tramvajích v Brně. „Koncept Snapsurance nám umožňuje větší variabilitu a propojení všech touchpointů, kde se s námi klienti setkávají,“ popisuje Lucie Hlubková, která má v Directu na starosti online marketing.

-mav-