Na český a slovenský trh vstoupí dětský kanál Cartoonito

čtvrtek, 19. ledna 2023, 07:10 TV MediaGuru

Dětský kanál Cartoonito nahradí stanici Boomerang, českým i slovenským divákům bude k dispozici v průběhu března.

Zdroj: Cartoonito

Zdroj: Cartoonito

V průběhu března začne na obou trzích bývalé federace vysílat placená dětská stanice Cartoonito, která nahradí tematický kanál Boomerang. Cartoonito už na tomto programu vysílá jako vložené programové okno. Jde o stanici zaměřenou na děti předškolního věku (3-6 let). 

„18. března se bude měnit název Boomerang na Cartoonito. Jde o rebrending kanálu,“ potvrdila pro MediaGuru.cz mluvčí HBO Max EMEA Pavla Brožková. Tento krok není nijak překvapivý a dal se dříve nebo později očekávat. Cartoonito již vysílá jako několikahodinové vložené programové okno na stanici Boomerang od září loňského roku. Tento tematický blok je označený také speciálním logem v pravé dolní části obrazovky.

WarnerMedia tak budou od března letošního roku provozovat na našem trhu dva dětské kanály podobného názvu – Cartoon Network a Cartoonito. První stanice je zaběhlou letitou značkou, která působí na poli placené televize již od devadesátých let. V průběhu uplynulých let začaly Cartoon Network i Boomerang vysílat v širokoúhlém formátu a byly lokalizovány. Někteří operátoři nabízí obě stanice také ve vysokém rozlišení.

-lukpol-