Pavel je na titulkách deníků Blesk a Deník, Babiš Metra a LN

pátek, 27. ledna 2023, 07:15 Tisk MediaGuru

V den druhého kola prezidentských voleb se inzertní přebaly na podporu prezidentských kandidátů objevují v několika tuzemských denících.

Titulní strany deníků, pátek 27.1. 2023

Titulní strany deníků, pátek 27.1. 2023

Titulní strany nejčtenějšího a nejprodávanějšího tuzemského deníku Blesk (Czech News Center) využívá pomocí inzerce generál Petr Pavel. Inzertní přebal titulní strany tvoří fotografii ze setkání občanů na Pavlovu podporu a dominuje mu vzkaz „Pravda znovu zvítězí". S podsloganem „Jeden za všechny, všichni za pravdu. Společně to dokážeme" prosí voliček, aby k volbám přišli. Na druhé straně ještě pokračuje s konstatováním, že „Lhaní a strašení bylo dost. Zvolme si pravdu a důstojnost". Stejný inzertní přebal vychází i na titulních stranách všech regionálních deníků Deník (Vltava Labe Media).

Protikandidát Andrej Babiš pracuje s inzertními přebaly ve svých médiích, resp.  v médiích ze svěřenského fondu Agrofertu. Reklamní stránku tvoří Babišova fotografie s konstatováním „Budu vám pomáhat". Objevuje se na titulních stranách deníků Lidové noviny (Mafra) a Metro (Mafra). Stejný přebal vyšel i ve čtvrtek v deníku MF Dnes, Deník a Blesk. V něm například uvádí, že je jediný, kdo usiluje o mír, kdo bojuje za české zájmy nebo kdo má zkušenosti a úspěchy v byznysu a politice. 

Ostatní deníky vycházejí s redakčními titulními stranami. MF Dnes (Mafra) má na titulní straně fotografie obou kandidátů s krátkým apelem k voličům a uvádí je titulkem „Poslední vzkaz". Portréty obou kandidátů se objevují i na titulních stranách Hospodářských novin (Economia) a deníku E15 (Czech News Center) s titulky „Velké finále" a „Generál vs. miliardář. Česko vyhlíží nového prezidenta". Deník N (N media) pojednal titulní stranu portréty bývalých prezidentů, přičemž dvě místa nechává s otazníkem. Ilustraci uvádí titulkem „Nová šance". Nejméně prostoru na titulní straně věnuje prezidentským volbám deník Právo (Borgis), který se vrací ke čtvrteční falešné zprávě o Petru Pavlovi s titulkem „Špína ve finiši".

-mav-