Po devíti letech se vrátí Kriminálka Anděl, Nova točí pátou řadu

pondělí, 23. ledna 2023, 11:25 TV MediaGuru

Televize Nova začala natáčet novou řadu seriálu Kriminálka Anděl. Nové příběhy vznikají po devíti letech.

Natáčení nové řady Kriminálky Anděl, zdroj: TV Nova

Natáčení nové řady Kriminálky Anděl, zdroj: TV Nova

Televize Nova informovala, že začala natáčet novou řadu svého detektivního seriálu Kriminálka Anděl. V pořadí půjde o pátou řadu, která vzniká po devíti letech od premiéry čtvrté řady. Šestnáct nových dílů se volně inspiruje skutečnými případy kriminalistů nebo reálnými policejními spisy. Finální podoba epizody podléhá autorské licenci. 

Nova při představování nových projektů už loni uvedla, že do nových dílů seriálu se vrací původní herci, divákům se tak znovu představí např. David Švehlík, Marek Taclík, Helena Dvořáková nebo Michal Novotný. Režie se ujmou Peter Bebjak a Michal Blaško, seriál produkuje společnost DNA Production.

Kriminálka Anděl je sérií kriminálních příběhů policejního týmu oddělení fiktivní pražské kriminálky z Anděla – Smíchova, kde každá epizoda přináší jedno lineární pátrání inspirované skutečnými případy.  „Kriminálka Anděl je dnes už značka a my nechceme, aby se jednalo jen o další sérii známého seriálu, ale aby to po tak dlouhé době byla událost. Proto musíme a chceme inovovat. Vše se zrychluje, takže i příběhy budou dynamičtější. Jsme rádi, že se nám podařilo sehnat tým, se kterým jsme s Kriminálkou Anděl začínali. A od té doby jsou z nich jedni z nejlepších v oboru. Ať už jde o producenty, režiséry, scenáristy nebo herce. Ale ačkoli je mezi čtvrtou a pátou sérií rozdíl devět let, diváci stále uvidí své oblíbené hrdiny, tak jak je znají,“ slibuje kreativní producent TV Nova David Musil.

Původní tým se rozšíří ještě o dvě nové postavy kriminalistů, obměnou projde i soudní patologie. Z herců je tak doplní Jiří Langmajer, Oskar Hes, Pavla Gajdošíková nebo Ema Businská. Natáčet se bude do července tohoto roku. Natáčení probíhá v souladu s principy tzv. zeleného natáčení a udržitelné produkce.

Kriminálka Anděl se s novými díly vrátí po devíti letech, poslední série se vysílala v roce 2014. Do vysílání byla zařazena dvakrát týdně a v průměru ji sledovalo téměř 950 tis. diváků starších 15 let (zdroj: ATO-Nielsen Admosphere). První  a dosud nejsledovanější řada se vysílala v roce 2008, tehdy třináctidílný seriál přilákal v průměru přes 1,8 mil. diváků (15+, podíl 47 %). Další řady se vysílaly s dvouletým odstupem. Všechny řady Nova pravidelně reprízuje a stále televizi přinášejí nadprůměrnou sledovanost. 

-mav-