Prima spustí 8. února svou streamingovou službu Prima+

úterý, 24. ledna 2023, 16:00 TV, Internet & Mobil MediaGuru

Televizní skupina Prima vstoupí na pole placeného videa na vyžádání (SVOD). Od 8. února spustí službu Prima+, která přinese i originální produkci Prima+ Originals.

Marek Singer představuje službu Prima+, zdroj: FTV Prima

Marek Singer představuje službu Prima+, zdroj: FTV Prima

Televizní skupina Prima představila na úterní tiskové konferenci svou službu na poli placeného videa na vyžádání (SVOD) s názvem Prima+. Definuje se jako česká streamovací služba pro celou rodinu, přinášet chce i exkluzivní obsah pod hlavičkou Prima+ Originals. Stavět chce také na flexibilním předplatném. Přinášet bude předpremiéry až 7 dní před jejich uvedením v televizi, koprodukční filmy, živé vysílání skupiny Prima a více než dva tisíce českých i zahraničních titulů.

Službu bude možné sledovat zdarma s reklamou (v zásadě jde o stávající nabídku iPrima.cz), v nabídce bude ale jen omezený počet titulů. V případě, že uživatel zaplatí 99 Kč měsíčně a bude ochotný sledovat pořady s polovičním množstvím reklamy, bude mít k dispozici nabídku více než 2000 českých i zahraničních titulů, produkci Prima+ Originals i předpremiéry a archiv. Sledovat je bude možné v HD kvalitě. Za měsíční cenu 149 Kč měsíčně pak získá přístup ke kompletní nabídce včetně Prima+ Originals, předpremiér i archivu, a to bez reklam a v kvalitě full HD.  

„Prima+ vidíme jako jeden z pilířů skupiny do budoucnosti, do roku 2025 chceme do služby nainvestovat více než 1 mld. Kč, " popsal na tiskové konferenci generální ředitel  skupiny Prima Marek Singer.

V současnosti je už 13 seriálů vyrobených či ve výrobě a 28 projektů v předvýrobní fázi. Mezi prvními původními seriály, které se na Prima+ od 8. února objeví, budou seriály Sedm schodů k moci od publicisty Josefa Klímy, komediální seriál Bodyguardi a detektivní seriál Půlnoční zpověď. Od března bude možné sledovat osmidílný detektivní seriál Zákony vlka. O měsíc později se představí rovněž osmidílný komediální seriál Agrometal a v květnu detektivní osmidílný seriál Pod hladinou. 

Každý týden chce Prima uvádět dva díly nového seriálu a každý měsíc přidávat novinky. Slibuje i české koprodukční filmy nové i starší, předpremiéry nových dílů svých seriálů a archiv pořadů. 

Tarify služby Prima+, zdroj: FTV Prima

Tarify služby Prima+, zdroj: FTV Prima

Generální ředitel Singer už na loňské podzimní konferenci Czech Internet Forum odhadoval, že celkový počet lidí navštěvujících novou digitální platformu skupiny Prima by mohl představovat 600-700 tisíc, přičemž více než 100 tisíc by mohlo být těch, kteří si službu předplatí (do jednoho roku od spuštění). Tento odhad pro MediaGuru.cz v úterý zopakoval. 

Prima vstupuje na trh, který je už velmi zaplněn, podle generálního ředitele ale Prima pro sebe na trhu prostor stále vidí. „Jen u našich pořadů vzrostla za posledních šest let odložená sledovanost seriálů vysílaných v prime time více než pětinásobně. Z detailních průzkumů také víme, že lidé jsou ochotni si platit více služeb najednou. Zároveň jsme se již na začátku rozhodli jít jinou cestou než naše komerční konkurence. Chceme, aby naše pořady v online byly nadále dostupné širokému publiku, proto přicházíme s možností výběru ze tří tarifů, a je jen na každém uživateli, které pořady a v jakém předstihu a kvalitě a za kolik je chce sledovat,“ popsal Marek Singer.

Videotéka bude k dispozici v chytrých televizorech značky Samsung, podpora má být připravena i pro Android TV. Někteří výrobci už mají aplikaci schválenou, jiní na schválení čekají a v ideálním případě by měl být proces ukončen do 8. února. Od počátku počítá Prima se zpřístupněním pomocí HbbTV a připravena je také aplikace pro mobilní telefony se systémy iOS a Android. Přidat si bude možné až pět zařízení (stejný bude i počet rodinných profilů), přičemž obsah bude možné sledovat souběžně na třech zařízeních. 

Na stávající doméně iPrima.cz mohou uživatelé sledovat videoarchiv až do 8. února. Poté jej naleznou na Prima+, která má doménu www.primaplus.cz.

Novou službu skupina propaguje pomocí imaginární rodiny Plusákových s hlasy Jiřího Lábuse, Tomáše Matonohy nebo Lucie Vondráčkové

Náhled home page služby Prima+, zdroj: FTV Prima

Náhled home page služby Prima+, zdroj: FTV Prima

Plusákovi - reklamní tvář služby Prima+, zdroj: FTV Prima

Plusákovi - reklamní tvář služby Prima+, zdroj: FTV Prima

Detaily k Prima+ si můžete prohlédnout v materiálu níže. K dispozici jsou i trailery k chystaným pořadům Prima+.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

-mav-, -lukpol-