Slovenská esportová stanice Chuck TV ukončila vysílání

středa, 4. ledna 2023, 15:50 Aktuality, TV MediaGuru

Televizní kanál Chuck TV, zaměřený na esport, ukončil své vysílání. Slovenskou tematickou stanici šířili i čeští operátoři.

Zdroj: Chuck TV

Zdroj: Chuck TV

Se závěrem roku 2022 svou existenci definitivně zpečetila slovenská tematická stanice Chuck TV, kterou šířili ve svých nabídkách společnosti SledováníTV, T-Mobile a Vodafone. Na konec vysílání upozorňuje program stručnou textovou informací, jeho web je již odpojen.

V placených službách slovenská stanice Chuck TV vydržela necelé dva roky. Provozovatel programu chtěl u diváků podchytit zájem o fenomén esportu, tedy hraní počítačových her na profesionální úrovni. Diváci se mohli setkat nejen s přenosy z různých herních turnajů, ale také recenzemi herních novinek, případně tipy na další obsah související s touto problematikou. Operátorům nabízel provozovatel vysílání ve Full HD a Ultra HD formátu.

Z českých hráčů tuto stanici zařadily do nabídky společnosti SledováníTV, T-Mobile a Vodafone. Právě poslední ze zmíněných operátorů měl v nabídce i 4K verzi. V srpnu letošního roku začala mít Chuck TV distribuční problémy, na které Vodafone reagoval nejprve vyřazením UHD a následně i Full HD verze. Následně se objevily nepotvrzené informace, že stanice měla změnit svého vlastníka. SledováníTV ponechalo stanici v nabídce až do jejího konce.

-lukpol-