Jiří Udatný je v Seznam.cz zástupcem ředitele divize Identity

středa, 1. února 2023, 10:35 Aktuality, Lidé, Internet & Mobil MediaGuru

Jiří Udatný se ze skupiny GroupM přesunul do Seznamu, a to na post zástupce ředitele divize Identity a uživatelského profilu.

Jiří Udatný, zdroj: Seznam.cz

Jiří Udatný, zdroj: Seznam.cz


Od 1. února bude ve společnosti Seznam.cz působit Jiří Udatný. Ve své pozici zástupce ředitele divize Identity a uživatelského profilu se bude věnovat primárně oblasti znalosti uživatele, která patří mezi klíčové pro udržení Seznamu jako lídra tuzemského reklamního trhu.

„Pro budoucnost Seznamu je strategicky důležité vytvořit si detailní znalost našich uživatelů a doručovat jim co nejlepší uživatelský zážitek při využívání našich služeb. Jedině tak budeme schopni nabízet ty nejlepší digitální produkty a úspěšně konkurovat globálním platformám. Jiří povede v mojí divizi oblast znalosti uživatele, a to pro celý Seznam. Souviset s tím bude i práce na tvorbě datové a personalizační strategie, byznysové vedení vybraných projektů nebo rozvoj využití uživatelských dat pro lepší cílení reklamy,“ vysvětluje důvody nástupu Udatného ředitel divize Identity a uživatelského profilu Dominik Kosorín.

Jiří Udatný přichází z komunikačního uskupení GroupM, kde strávil více než 20 let. Většinu své kariéry pracoval v mediální agentuře Mindshare, posledních šest let pak v GroupM, kterou opouští z pozice Chief Analytics Officer. Byl zodpovědný za tým 25 odborníků, s nimiž vytvářel a realizoval strategii skupiny v oblasti dat, analytiky a business intelligence. Do jeho kompetence patřil mimo jiné vývoj inovativních datových a výzkumných produktů, věnoval se také interním procesům, jejich zefektivňováním a automatizaci. Má zkušenosti s datovou podporou komunikačního plánování v online i offline kanálech či vyhodnocováním efektů komunikace. V digitální oblasti se pak věnoval například rozvoji vlastní Data Management Platformy, tvorbě publik pro cílení či pokročilým biddovacím algoritmům.

„Datům se věnuji celý svůj profesní život, proto se velmi těším, že v Seznamu naplno zúročím své dosavadní zkušenosti a společně s kolegy budeme pracovat na prohloubení znalosti našich uživatelů. Ať už s využitím informací z vlastního ekosystému, či díky externím datovým zdrojům,“ doplňuje Jiří Udatný.

Ve vedení datového a výzkumného oddělení GroupM nahradila Jiřího Udatného Renata Rosendorfská.

-mav-