Na pražských Roztylech vzniká komplex i s obchody

pátek, 3. února 2023, 18:40 Aktuality, Retail MediaGuru

U stanice pražského metra Roztyly vzniká nová administrativní budova Roztyly Plaza. Hostit bude i obchodní jednotky, lékárnu či drogerii.

Vizualizace budovy Roztyly Plaza, zdroj: Passerinvest

Vizualizace budovy Roztyly Plaza, zdroj: Passerinvest

Na Praze 11 přímo u stanice metra Roztyly vzniká nová administrativní budova s názvem Roztyly Plaza. Poskytne kancelářské i obchodní prostory. 

Sedmipatrový objekt po svém dokončení, které je naplánováno na začátek příštího roku, nabídne k pronájmu kanceláře s celkovou plochou 21700 m² a také obchodní jednotky v přízemí, kantýnu, potraviny, lékárnu či drogerii. Následovat bude také úprava nejbližšího okolí i modernizace přiléhajícího příměstského autobusového terminálu či výměna asfaltu za pražskou mozaiku umožňující mj. zasakování vody. Za architektonickým návrhem budovy stojí studio Aulík Fišer architekti, investorem projektu je Passerinvest.

Vznikající administrativní budova se nachází nejen u metra, ale také u hlavních dopravních tepen – v blízkosti ulice 5. května a Jižní spojky, na druhé straně je obklopena Krčským lesem. S respektem k této lokalitě byl celý projekt navrhován.

„Rovné tvary nabízejí vyšší procento kancelářských ploch s vysokým stupněm využitelnosti, oblé tvary budovy zase dokáží vyjádřit určitou solitérnost a výlučnost budovy a doplňují celkovou geometrii.  Řešení parteru okolo budovy zvyšuje komfort a bezpečí i při používání MHD, nachází se zde také další plochy na sezení nebo možnosti úkrytu při nepříznivém počasí, velkorysý vodní prvek i zeleň. Kompaktnost budovy, která má mimo jiné svůj příznivý význam pro energetickou náročnost budovy, je dána centrální dvoranou, okolo které je organizován kancelářský provoz,“ popisuje architekt Jan Aulík. 

-stk-