Nejvyhledávanější na Heurece: přes rok iPhone, v prosinci Nurofen

neděle, 5. února 2023, 18:10 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Za celý rok lidé nejčastěji hledali na Heurece výraz iPhone, v létě lednice a v prosinci Nurofen.

Foto: Arnel Hasanovic / Unsplash

Foto: Arnel Hasanovic / Unsplash

Bezkonkurenčně nejhledanějším výrazem na Heurece byl v loňském roce opět iPhone. Následovalo vyhledávání lednic a televizí, do první desítky výrazů za celý rok se dostala také stavebnice Lego, matrace nebo pračky. V prosinci byl nejžádanější Nurofen. 

Stejně jako v předchozím roce i loňský rok ukázal, že lidé na Heurece vyhledávali nejčastěji mobilní telefony, a to konkrétně iPhony. Tento výraz ovládl žebříček vyhledávání i při rozpadu na jednotlivé měsíce. Obliba konkrétního modelu iPhone 13 je reakcí na uvedení nové řady iPhonů – iPhone 14. 

„Po uvedení novinky na trh totiž většinou mírně klesne cena předchozích modelů, proto vzrostl loni zájem právě o iphone 13,“ vysvětluje chování zákazníků na internetu Michal Buzek, šéf analytiků nákupního rádce Heureka. Předloni byl podobně po uvedení „třináctky“ nejvyhledávanějším iPhone s číslem 12. 

Trochu jiné starosti než vyhledávání mobilních telefonů měli Češi v létě. „Během letních měsíců byl mezi lidmi neobvyklý zájem o lednice, v čemž hrála významnou roli zřejmě obava z nadcházející energetické krize a snaha výměnou spotřebiče ušetřit,“ přibližuje Michal Buzek a dodává: „Výjimkou byl také prosinec, kdy se nejvyhledávanějším výrazem stal Nurofen, za což mohly četné informace v médiích o jeho nedostatku.“

TOP 10 nejvyhledávanějších výrazů na Heureka.cz

Pořadí

Výraz

1.

iPhone

2.

lednice

3.

televize

4.

tablet

5.

lego

6.

notebook

7.

matrace

8.

airpods

9.

pračka

10.

vysavač

Nejvyhledávanější výrazy na Heureka.cz dle jednotlivých měsíců

leden

iphone

únor

iphone

březen

iphone

duben

iphone

květen

iphone

červen

lednice

červenec

lednice

srpen

lednice

září

iphone 13

říjen

iphone 13

listopad

iphone 13

prosinec

nurofen

Zdroj: Heureka

-stk-