Petrová odchází z čela iDnes.cz, nahradí ji Kaiser

úterý, 28. února 2023, 14:30 Lidé, Internet & Mobil MediaGuru

Po 25 letech opouští Mafru Naděžda Petrová. Post šéfredaktora serveru iDnes.cz po ní převezme Matyáš Kaiser.

Naděžda Petrová, zdroj: Mafra

Naděžda Petrová, zdroj: Mafra

Naděžda Petrová ze společnosti Mafra odchází na vlastní žádost k 31. březnu 2023, po pětadvacetiletém působení. Od 1. dubna bude řízením zpravodajského portálu iDnes.cz pověřen Matyáš Kaiser, který byl dosud zástupcem šéfredaktorky a vedoucím zpravodajství iDnes.cz a deníku Mladá fronta Dnes.

Naděžda Petrová pracovala mimo jiné pro Českou televizi a Český rozhlas. V roce 1998 nastoupila jako editorka domácího zpravodajství deníku MF Dnes. Šéfredaktorkou zpravodajského portálu iDnes.cz se stala v září 2015.

„Do firmy jsem přišla před 25 lety a za tu dobu jsem poznala spoustu skvělých kolegů. Děkuji jim za vše, co mě naučili. Věřím, že se jim bude i nadále dařit. Já budu mít pro změnu příležitost trochu zvolnit a více se věnovat i jiným záležitostem,“ uvedla Petrová.

„Naďa byla po mnoho let neodmyslitelnou součástí iDnes.cz a má obrovskou zásluhu na tom, že iDnes.cz v českém online světě dlouhodobě patří ke špičce. Rád bych jí proto poděkoval za skvělou profesionální práci, její každodenní přítomnost budeme nepochybně postrádat i lidsky,“ dodal předseda představenstva Mafra Štěpán Košík.

Matyáš Kaiser od května 2018 vede zpravodajství iDnes.cz a MF Dnes. Rok a půl připravoval pořady videoportálu iDnes.tv jako dramaturg a editor. V médiích pracuje od roku 2009. Prošel pozicemi reportéra zpravodajství, vedoucího speciálních projektů, redaktora videoobsahu, dramaturga a editora zpravodajství.

-mav-