Rádio Otava chce rozšířit vysílání do Sušice a Příbrami

čtvrtek, 9. února 2023, 13:20 Rádio, Aktuality MediaGuru

Regionální rozhlasová stanice Rádio Otava, známá dříve pod názvem Rádio Blatná, chystá rozšíření svého FM vysílání do dvou nových oblastí.

Studio Rádia Otava, zdroj: Rádio Otava

Studio Rádia Otava, zdroj: Rádio Otava

V horizontu několika měsíců by se měli Rádia Otava dočkat také posluchači na Sušicku v Plzeňském kraji a Příbramsku ve středních Čechách.

„Proběhla úspěšná koordinace ze strany Českého telekomunikačního úřadu, veřejné slyšení na Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a další nezbytné úkony,“ potvrdil MediaGuru ředitel a zároveň i majitel stanice Josef Týc. Jak vyplývá z webu mediálního regulátora, v Sušici plánuje Rádio Otava vysílat na kmitočtu 97,3 FM z lokality Silo, v Příbrami pak na objektu bytovky v ulici Sportovní. V obou případech bude vyzářený výkon 50 Wattů vertikálně.

Vysílací rada ovšem ještě Týcovi samotnou licenci pro nové FM kmitočty neudělila, ale vyslechla ho v oblasti programové skladby. Udělení oprávnění lze očekávat na některém z příštích zasedání mediálního regulátora, o výsledku budeme informovat. 

Rádio Otava startovalo v roce 2017 pod názvem Rádio Blatná z kmitočtu 89,7 FM, ze stejnojmenného města v severozápadní části Jihočeského kraje. Po expanzi do dalších oblastí došlo k přejmenování programu, který měl reflektovat zasažené území. Kromě Blatné je možné Rádio Otava naladit i v Písku, stejně jako v Horažďovicích na kmitočtu 92,2 FM a ve Strakonicích na 88,3 FM. Týc stál v minulosti u zrodu dnes již neexistujícího Rádia Orlík.

-lukpol-