Unilever investuje do výrobků bez palmového oleje a ropy

sobota, 11. února 2023, 08:40 Aktuality, Marketing MediaGuru

Unilever investuje do start-upu Geno, který mu má pomoci s vývojem kosmetiky a čisticích prostředků bez palmového oleje a ropných derivátů.

Zdroj: Unilever

Zdroj: Unilever

Společnost Unilever investovala 114 milionů eur do biotechnologického strat-upu Geno. Od akvizice si slibuje vývoj kosmetiky a čisticích prostředků bez palmového oleje a fropy a jejich nahrazení udržitelnějšími přísadami. 

Pro udržitelnější produkty chce Unilever využít zkušenosti start-upu v oboru biotechnologických procesů na principu fermentace. Deriváty palmového oleje a fosilních paliv budou nahrazeny ekologičtějšími rostlinnými alternativami, jako jsou cukr nebo zemědělské zbytky na bázi sacharidů. Cílem společnosti je vyrábět produkty bez použití látek, které zatěžují planetu a mají vysokou uhlíkovou stopu. První takové výrobky přijdou na spotřebitelský trh během následujících let.

„Dlouhodobě bojujeme za ekologičtější výrobu čisticích přípravků a produktů osobní péče, ať už jde o používání recyklovatelných obalů, nebo nyní o náhradu přísad s vysokou uhlíkovou stopou a s negativním morálním aspektem. Věříme, že technologie znamenají naši budoucnost, proto usilujeme o jejich aplikaci také v našich závodech. Start-up Geno vytváří unikátní řešení na poli biotechnologie a spolupráce s ním nám připadá naprosto přirozená, protože máme společný cíl. Dokážeme díky tomu nahradit používané složky našich produktů lepšími a ekologičtějšími alternativami, které by jinak skončily jako odpad. Přitom z nich lze biochemickými transformacemi vytvořit látky, využitelné ve výrobě,“ říká Michaela Franeková, country manažerka pro Unilever Česká a Slovenská republika.

Společnost Unilever pracuje na vývoji ekologičtějších surovin do svých produktů také v Evropě. Společně s firmou Evonik začne na Slovensku produkovat suroviny na výrobu čisticích přípravků na přírodní bázi, které budou navíc plně biologicky odbouratelné. Jejich základem se stanou rhamnolipidy, vznikající taktéž fermentací cukru. 

-stk-