Z marketingu Vafo odchází Šámal, o nástupci se rozhodne

středa, 1. února 2023, 07:20 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Vedení marketingu společnosti Vafo Praha opouští po osmi letech Martin Šámal. O nástupci se rozhodne až za čas.

Martin Šámal, zdroj: Vafo Praha

Martin Šámal, zdroj: Vafo Praha

Z čela marketingu společnosti Vafo Praha, jež stojí za značkami Brit nebo Carnilove, odchází po osmi letech Martin Šámal. Zodpovědný byl za marketing nejen na tuzemském trhu, ale i v dalších 14 zemích. Jeho pozice bude nyní částečně pokryta z interních zdrojů, o jeho nástupci se rozhodne až za čas.

„Martin vybudoval své oddělení prakticky od nuly. Přišel s jasnou vizí, kterou si dokázal nejen prosadit, ale také uvést v život. Nadchl a zapálil nás do budování našich značek. A nejen nás, ale i týmy mnoha obchodních partnerů napříč evropskými trhy. Vlastně nás naučil, o čem marketing je,“ shrnuje spolupráci Jakub Majer, CEO společnosti VAFO Praha.

Během prvních tří let dostal Martin Šámal se svým týmem značku Brit do pozice lídra na trhu chovatelských potřeb a online v ČR. Od roku 2017 začalo oddělení s marketingovou podporou působit i na dalších trzích, kde se například v Polsku podařilo posunout Brit mezi TOP 3 značky na trhu. Díky efektivnímu řízení marketingu se obraty společnosti na 14 trzích za zvýšily téměř šestinásobně na hodnotu několika miliard korun.

„Kromě bilancování je na konci mojí mise klíčové poděkovat majiteli a vedení společnosti za důvěru a hlavně svobodu, díky které byla mise opravdu úspěšná. Podařilo se nám dobít pozici lídra v oblasti výroby a distribuce krmiv na českém trhu a Brit se stal v evropském měřítku signifikantní značkou,“ uzavírá Martin Šámal.

VAFO Praha je největší divizí společnosti VAFO Group a patří do evropské skupiny s devíti výrobními závody v sedmi státech Evropy. 

-stk-