Závodníci Jizerské 50 vytvořili umělecké dílo v Praze

neděle, 19. února 2023, 08:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Běžci na trati Jizerské 50 letos svým výkonem přispěli k finální podobě živé umělecké instalace, a to za pomoci umělé inteligence.

Zdroj: T-Mobile

Zdroj: T-Mobile

Letošní Jizerská 50 nechala vzniknout i uměleckému dílu, a to před obchodním centrem Arkády Pankrác v Praze. Všichni běžci na trati k jeho finální podobě přispěli rovnou na trati. Prostřednictvím technologií přenosu dat společnosti T-Mobile bylo vytvářeno vizuální dílo ve formě animace, která v reálném čase reflektovala dění na trati – od počasí po rychlost běžců. 

Data byla sbírána přímo v Bedřichově a přenášena 5G sítí T-Mobile do Prahy. Jednalo se o kombinaci real-time dat sesbíraných přímo na trati v Bedřichově v čase závodu, jež zahrnovala data o počasí a pohybu na trati, ale také geografických dat a vizuálních prvků naprogramovaných na základě dat z loňského ročníku závodu Jizerská 50.

„V dnešním digitálním světě s široce dostupnými technologiemi vidíme spoustu příležitostí k propojování zdánlivě nespojitelného. Virtuální spojení sportu a umění skrze náš projekt může nadchnout nejen sportovce, ale i milovníky designu, umělé inteligence nebo technologického pokroku. Dílo může různé komunity oslovit i propojit a každý se může nechat instalací na chvíli ‚unést‘,“ dodává Ladislav Báča, ředitel značky a marketingové komunikace společnosti T-Mobile Česká republika. 

Projekt pro T-Mobile kreativně, strategicky i organizačně zpracoval tým Ticino ze skupiny WPP. O produkci uměleckého díla se postarala agentura Nice!, o zvuk brazilské studio Hefty. Komunikačním partnerem celého projektu je agentura Raul, organizátor Jizerské 50. Celý přípravný proces kampaně trval zhruba tři měsíce a hlavním cílem bylo inspirovat, propojovat a ukázat, co dnešní technologie umožňují i v rovině umění. Umělecká simulace závodu bude dále vytěžena pro charitativní účely.

-stk-