Answear upozorňuje na MDŽ na nerovnost v odměňování žen

sobota, 4. března 2023, 07:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Módní e-shop Answer spouští u příležitosti MDŽ kampaň, s níž chce upozornit na nerovnost v odměňování žen po celé Evropě.

Zdroj: Answear

Zdroj: Answear

Internetový obchod Answear, zaměřující se na módu a lifestyle, chce u příležitosti Mezinárodního dne žen kampaní upozornit na nerovnosti v odměňování žen v celé Evropě. 

V rámci kampaně s názvem Den žen se ve dnech 1. až 8. března na vybraný dámský a dětský sortiment vztahuje větší sleva než na pánský. Rozdílem ve výši 13 % odkazuje na skutečné nepoměry v platech v Evropské unii. Komunikací chce e-shop přispět k obnovení diskuse o stále existující nerovnosti mezi pohlavími a podpořit individuální reflexi. Akce se bude týkat devíti trhů Answear, včetně České republiky, kde je osmý nejvyšší rozdíl ve výdělcích žen a mužů v EU.

Politiku rovnosti a antidiskriminace uplatňuje Answear i ve svých vlastních strukturách. Ve společnosti, kde ženy tvoří většinu, celých 69,7 % zaměstnanců, se výše odměn na jednotlivých pozicích řídí vzděláním, odbornými zkušenostmi, nasazením a délkou praxe, nikdy ne pohlavím. Během interního auditu provedeného na 31 podobných pozicích se ukázalo, že výdělky žen a mužů jsou srovnatelné a na manažerských pozicích je průměrná sazba žen o 9,6 % vyšší než sazby mužů. Firma navíc situaci průběžně sleduje a vyvíjí řešení k odstranění případných nerovností.

Nejedná se o jedinou kampaň Answear zaměřenou na ženy. Poslední kolekce privátní značky Answear.Lab se například zaměřuje na téma sesterstva a navrhla ji polská umělkyně Ania Glik. V České republice jsou ambasadorkami kolekce Sisterhood modelka a rovněž zakladatelka stejnojmenného nadačního fondu Veronika Sovadina Kašáková ve dvojici s kolegyní, svou zástupkyní a kamarádkou Evou Juščákovou, válečná reportérka Lenka Klicperová s novinářkou a publicistkou Markétou Kutilovou, česko-finská běžkyně Kristiina Hannele Mäkimaminkou a atletka a běžkyně Marcela Joglová s kamarádkou.

-stk-