Birell přichází na trh s novou limitovanou edicí

sobota, 4. března 2023, 07:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

Značka Birell uvádí na trh nové příchutě Mango & Citrón, Borůvka & Brusinka a Mandarinka & Yuzu.

Zdroj: Birell / Plzeňský Prazdroj

Zdroj: Birell / Plzeňský Prazdroj

Značka nealkoholického piva Birell přichází  na trh s novou limitovanou edicí.  Nabídne tři nové příchutě Mango & Citrón, Borůvka & Brusinka a Mandarinka & Yuzu. Všechny tři nové varianty obsahují méně cukru a stejně jako ostatní nápoje Birell jsou bez umělých sladidel, barviv a konzervantů. Na trhu zůstávají také příchutě Citrón & Máta a Višeň & Ostružina.

„Limitovanou edicí našich nealkoholických radlerů vycházíme vstříc přáním dospělých konzumentů. Spotřebitelé se každý rok těší, jakými novinkami je překvapíme. Na své si přijdou i milovníci nápojů se sníženým obsahem cukru. Naše šťavnaté radlery, dokonalé osvěžení a zkoušení nových příchutí k sobě prostě patří,“ říká Lada Kohoutková, manažerka značky Birell. Nová limitovaná edice Birellu se objevila na pultech během února a bude k dispozici v průběhu následujícího roku.

Obliba nealkoholického ochuceného piva v Česku stále roste, jeho podíl na tuzemském trhu mezi baleným pivem činí už téměř 7 %. Za posledních šest let se zpětinásobil. Zájem o ochucené nealko Birell dlouhodobě roste nejen v plechovkách, ale i v čepované variantě v restauracích. Jen loni od ledna do července prodal Birell sedmkrát více čepovaného Pomelo & Grep než za celý rok 2018 a ve srovnání se stejným obdobím v roce 2021 jde o téměř 80% navýšení.

To je také další důkaz, který potvrzuje trend posledních let, že ochucené nápoje na bázi nealkoholického piva od Birellu se těší stále větší oblibě. „Nealkoholické radlery se pro mnohé dospělé konzumenty stávají první volbou, kdykoliv si chtějí dát osvěžující nápoj s ovocnou příchutí, tedy nejen při řízení, ale i při sportu nebo při posezení s přáteli,“ dodává Lada Kohoutková.

-stk-