Evropská liga UEFA ze satelitu Astra zdarma až do roku 2027

pátek, 10. března 2023, 11:05 TV, Aktuality MediaGuru

Satelitní televize ukazuje opět přesah, který nemohou ani majitelé vysílacích sportovních práv pro Českou republiku regulovat. Mediální skupina RTL oznámila, že zápasy Evropské ligy UEFA bude vysílat v neplacené televizi až do roku 2027.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

RTL plánuje vysílat zápasy Evropské ligy UEFA na svém stejnojmenném kanálu a stanici Nitro a také v prostředí videotéky RTL+. Pro české diváky, kteří mají zajištěný příjem z družic Astra na pozici 19,2 stupně východně, to znamená, že zápasy budou moci sledovat bezplatně ve standardním rozlišení obrazu. HD verze, stejně jako UHD verze, kanálů RTL jsou na satelitu kódované a v Česku nejsou oficiálně k dispozici.

Zápasy Evropské ligy UEFA mohou sledovat diváci bezplatných kanálů v České televizi a zbývající turnaje pak na kanálech Sport.tv (Sport 1 a Sport 2) v placených nabídkách. „Jsme velmi potěšeni, že můžeme pokračovat v mimořádně úspěšném partnerství s UEFA a i nadále poskytovat fotbalu co nejširší možnou scénu na našich kanálech a platformách,“ uvedl při této příležitosti Stephan Schmitter, Chief Content Officer RTL Deutschland.

-lukpol-