Jägermeister spustil nový projekt, součástí je také kampaň

pondělí, 27. března 2023, 15:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Jägermeister v Česku spustil projekt Manifest Contest, v rámci kterého podporuje přední české barmany a současně připomíná prémiový likér Jägermeister Manifest.

Jägermeister Manifest, zdroj: Jägermeister

Jägermeister Manifest, zdroj: Jägermeister

Značka Jägermeister spustila nový projekt Manifest Contest, kterým chce podpořit české barmany. Napříč celou Českou republikou oslovila 20 barmanů, kteří se do nového projektu zapojili. Součástí je také soutěž barmanů. Projekt má za cíl propojit přední české mixologisty a také představit prémiový likér Jägermeister Manifest. „Cílem projektu je vytvořit komunitu nadšených barmanů z pro nás atraktivních podniků a s jejich pomocí vytvořit kolem superprémiové řady Jägermeister Manifest svět, kterým začneme kolem této novinky budovat kredibilní povědomí,” vysvětluje Jakub Kozubík, který projet řídí.

Součástí projektu je soutěž barmanů, kdy ti nejlepší pojedou zažít barmanskou scénu v Berlíně a podívají se přímo do výroby v německém Wolfenbüttelu. Barmani mají rovněž šanci vyhrát finanční odměny za signature drinky či perfect serve. Projektu se účastní například barmani z Grandhotelu Pupp v Karlových Varech, pražského Anonymousu a Crystal Gardens nebo z Modré Myši v Ostravě. „Podařilo se nám dát dohromady přední bartendry z tuzemských trendsetting barů a podniků, které jsme zasvětili do světa řady Manifest na dvou edukačních eventech v Praze a Brně, kde se většina z nich potkala. Tam jsme jim představili značku, její nový koncept, a odstartovali tak i celý contest,“ doplňuje Jakub Kozubík.

Manifest Contest, zdroj: YouTube

Po dobu soutěže mají barmani za úkol připravit perfect serve a signature drink, kdy mají projevit svoji kreativitu a posunout doporučené servírování. Do celkového hodnocení se však započítává také aktivita soutěžících a podniků na sociálních sítích. „Perfect serve a signature drink kontrolujeme osobně v podniku každého barmana, kdy se hodnotí několik parametrů od chuti a receptury po techniku přípravy. Na sociálních sítích sledujeme označení našich profilů a hastagy #manifestcontest a #manifest,“ dodává Jakub Kozubík. Celkoví vítězové pojedou načerpat inspiraci do Německa, kde se o značce Jägermeister dozví vice informací a take nahlédnou, jak funguje tamní barmanská scéna.

Manifest je první superprémiový Jägermeister, který se varábí ze tří nejdražších bylin světa – šafránu, kardamomu a vanilky. Likér zraje v malých sudech z německého dubu. Oproti základnímu spiritusu je posílený dvaapůlkrát větším objemem bylinné směsi.

-tšl-