Mastercard a Nový prostor ukazují, že pomáhat lze bez hotovosti

pátek, 31. března 2023, 07:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ve společné kampani informuje Mastercard s Novým Prostorem, že nyní lze za dobročinný časopis zaplatit i kartou.

Zdroj: Mastercard / Nový prostor

Zdroj: Mastercard / Nový prostor

Společnost Mastercard a pouliční deník Nový Prostor spojily své síly a prodejci časopisu v Praze a Brně díky tomu můžou přijímat platby bezhotovostně. Novinka je komunikována kampaní, jejímž cílem je informovat veřejnost, že dobročinný časopis je možné zakoupit kartou, mobilním telefonem nebo hodinkami 

Kampaň platby kartou propaguje pomocí hlavního motta „Teď můžete pomáhat i bez hotovosti“. Komunikace se zaměřuje na proces bezkontaktní platby a vyzdvihuje kupující Nového Prostoru jako lidi, kterým není lhostejný osud druhých a kteří vědí, proč pomáhají.

„Ve městech, kde nejčastěji probíhá prodej, lidé u sebe prakticky nenosí hotovost. S kartou nebo mobilem mají chuť být víc štědří. Platba kartou také pomáhá lidem, kteří spěchají a chtějí pomoci rychle a jednoduše. K tomuto naladění přispěla do značné míry i proběhlá pandemie, ve které zákazníci získali k bezhotovostnímu placení ještě bližší vztah,“ říká ředitelka Nového Prostoru Dagmar Kocmánková s tím, že projekt bezkontaktních terminálů by se měl rozšířit i do dalších měst.

Pod kampaní jsou podepsány agentury McCann Prague a Renegãdz. Na přípravách se podíleli i samotní prodejci Nového Prostoru, kteří se objevují jak na jejích vizuálech, tak i ve videích. K vidění budou po celý březen v outdooru v Praze a Brně a také na internetu a sociálních sítích.

Nový Prostor je od roku 1999 pouliční časopis se sociálním zaměřením, jehož prodejci jsou osoby v sociální nouzi, bez domova nebo ohrožené bezdomovectvím. Obsah 18 čísel ročně spolu s vánočním speciálem je zaměřen na různá aktuální společenská, kulturní, ekologická a lidskoprávní témata. Prodejci jej prodávají na veřejných prostranstvích po celé České republice za 60 Kč a získávají jej za nákupní cenu 30 Kč.

-stk-