PPF zvýšila podíl v německé ProSiebenSat.1 na 10,1 %

úterý, 7. března 2023, 14:05 Aktuality, TV ČTK

PPF zvýšila podíl v německé mediální společnosti ProSiebenSat.1 Media SE z 9,1 na 10,1 procenta.

Finanční skupina PPF zvýšila podíl v německé mediální společnosti ProSiebenSat.1 Media SE z 9,1 na 10,1 procenta. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. PPF také nyní s ProSiebenSat.1 zahájila jednání o zastoupení akcionářů v dozorčí radě. Skupina PPF, vlastněná rodinou zemřelého Petra Kellnera, byla podle dřívějších zpráv už s předchozím podílem 9,1 procenta druhým největším akcionářem ProSiebenSat.1.

„PPF rovněž zahájila komunikaci s ProSieben ohledně zastoupení akcionářů v dozorčí radě společnosti. PPF věří, že ProSieben zajistí spravedlivé zastoupení všech významných akcionářů v dozorčí radě," sdělila skupina na svém webu.

Největším akcionářem ProSiebenSat.1 Media SE je společnost MFE italského mediálního magnáta a politika Silvia Berlusconiho, která měla v německé firmě podle posledních údajů podíl 29,9 procenta. Podle dřívějších informací držela v ProSiebenSat.1 desetiprocentní podíl i společnost Czech Media Invest (CMI) českého miliardáře Daniela Křetínského. Člen představenstva CMI Daniel Častvaj loni v prosinci ČTK sdělil, že CMI má v ProSiebenSat.1 už jen marginální podíl.

ProSiebenSat.1 Media SE je největší soukromá televizní skupina v Německu. Provozuje volně přístupné komerční televizní kanály, placené televizní kanály, rozhlasové stanice a tiskové podniky. Hlavním televizním kanálem skupiny je ProSieben nebo také zkráceně Pro 7, se sídlem v Mnichově. Skupina PPF už v médiích vlastní společnost CME, pod kterou patří v Česku televizní skupina Nova. CME patří mezi největší mediální společnosti ve střední a východní Evropě. Spadá pod ni 33 televizních stanic, včetně zpoplatněných, které jsou dostupné až 45 milionům diváků.

Skupina PPF působí ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe v řadě odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie či nemovitosti až po strojírenství. Skupina vlastní aktiva ve výši 40,1 miliardy eur (téměř bilion korun) a k loňskému červnu zaměstnávala celosvětově 70.000 lidí. Majoritním vlastníkem PPF Group byl až do své smrti v březnu 2021 Čech Petr Kellner. Po schválení dohody o rozdělení pozůstalosti po Kellnerovi drží majoritní podíl 98,93 procenta v PPF Group Kellnerovi dědicové, manželka Renáta a jeho čtyři děti.

-čtk-