Prima nasadí novou docu-reality České chaty snů

středa, 15. března 2023, 13:30 Aktuality, TV MediaGuru

Televize Prima zařadí do svého pozdějšího hlavního vysílacího času novou docu-reality České chaty snů. Vysílat ji bude od pátku 24. března.

Architekti pořadu České chaty snů, zdroj: FTV Prima

Architekti pořadu České chaty snů, zdroj: FTV Prima

Televize Prima začne vysílat nový pořad České chaty snů o proměnách chat a chalup. Průvodcem nové docu-reality show je trojice architektů Petr Portych, Sebastian Wojnar a Martin Štrouf . Premiérový díl zařadí Prima v pátek 24. března ve 22.00 na svém hlavním kanálu, reprízovat její bude v neděli od 9.55.

Cílem projektu je přimět diváky začít uvažovat nad rekonstrukcí chat a chalup jiným směrem, vymanit se ze zavedených stereotypů a nebát se experimentovat. Styl se pořad přibližuje světovým formátům o přestavbách druhého bydlení.

Do pořadu jsou vybrány chaty a chalupy na zajímavých místech primárně na samotách, v lesích, u vody. Záměrem je umístěn i záběr z krásných míst České republiky. Na rozdíl od jiných formátů se seriál nezaměřuje na osobní příběhy, ale objekt jako takový – jeho historie a genius loci. 

Průvodci pořadu

Ing. arch. Petr Portych pochází z Českých Budějovic, ale většinu života strávil v Praze. Studium architektury zahájil v Praze, ale studia dokončil v Brně. Během své architektonické praxe prošel od menších ateliérů, až po šestiletou spolupráci s architektonickým ateliérem ADR. Spolu s Martinem Štroufem provozuje ateliér Apostrof architekti, ve kterém se věnují všem velikostem projektů. 

MgA. Sebastian Wojnar je absolventem Akademie výtvarných umění Praha – Školy Jindřicha Zeithammla (Ateliér sochařství II) a Školy Vojtěcha Míči (Ateliér figurálního sochařství a medaile). Jeho figurální tvorba je charakteristická respektem k přírodě a jejím následným aplikováním do vlastní tvorby. Po ukončení studií přijal nabídku pracovat v prestižním designerském teamu, v oblasti automotive. Při této práci pracoval ve volném čase na pokračování svých sochařských projektů a založil autorský atelier „SW“ v historických prostorách objektu Fabrika 1861, Semily. Aktuálně se naplno věnuje svému sochařskému poslání, přípravám autorských projektů a výstav v ČR i zahraničí. Ve spojení se společností Dennart připravuje a realizuje své umělecké projekty.

Ing. arch. Martin Štrouf se narodil v Praze, kde také absolvoval Fakultu architektury ČVUT. Po studiu založil ateliér Apostrof architekti. Dále působí ve skupině Rasterix. Spolupracuje s ateliérem RKAW. Působí jako pedagog na Fakultě architektury ČVUT a je autorizovaným architektem České komory architektů

-mav-