Velkopopovický Kozel uvádí nealkoholické pivo

středa, 15. března 2023, 17:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Velkopopovický Kozel přichází na trh s nealkoholickou novinkou Kozel Nealko.

Zdroj: Velkopopovický Kozel / Plzeňský Prazdroj

Zdroj: Velkopopovický Kozel / Plzeňský Prazdroj

Pivní značka Velkopopovický Kozel uvádí na trh nealkoholickou novinku Kozel Nealko. Nabízí ji jako poctivou odměnu, kterou si lidé mohou dopřát i při práci. 

„Trh nealko piva je dnes již plnohodnotnou samostatnou nápojovou kategorií, ve které spotřebitelé očekávají bohatou nabídku. Proto jsme se rozhodli lidem, kteří mají rádi chuť Kozla, nabídnout i jeho nealkoholickou variantu.“ vysvětluje Jana Vainerová, Senior Brand manažer značky Velkopopovický Kozel.

Receptura nového nealkoholického piva vznikla ve spolupráci sládků Jana Engeho, vrchního sládka Plzeňského Prazdroje, a inovačního sládka Tomáše Pokorného. Kozel Nealko se vaří podobně jako klasická piva z Velkých Popovic z plzeňského, karamelového a praženého sladu, díky kterým má nejen plnou sladovou chuť, ale taky medovou až polotmavou barvu. Jemnou hořkost pivo získává z českého chmele Premiant. Aroma je typicky pivní s jemnými ovocnými, esterovými tóny.

„Nového nealkoholického Kozla vyrábíme podobnou technologií jako klasický ležák, jen na konci procesu šetrně odstraníme alkohol. Při vývoji jsme se snažili, aby pivo bylo chuťově plné a co nejvíce se přiblížilo celkovým chuťovým projevem alkoholickému pivu,“ uvádí Vojtěch Homolka, vrchní obchodní sládek Velkopopovického Kozla.

„Kozel Nealko je určen nejen pro řemeslníky a kutily, ale pro všechny, kteří se rádi odmění poctivou chutí piva v nealkoholickém provedení. A to nejen během práce, ale i při dalších aktivitách. Rádi bychom ho nabídli i hasičům, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, a které Velkopopovický pivovar podporuje. Věříme, že poctivé nealkoholické pivo Kozel si najde, stejně tak jako jeho alkoholické varianty, celou řadu příznivců,“ dodává Jana Vainerová.

Kozel v nealko provedení je k dostání v obchodech postupně od letošního února, a to výhradně v půllitrových plechovkách. 

-stk-