Veřejnoprávní televize ZDF slaví šedesát let

sobota, 1. dubna 2023, 08:10 TV, Aktuality MediaGuru

V sobotu 1. dubna oslaví německá veřejnoprávní televize ZDF své šedesáté výročí od zahájení vysílání. Kromě toho, že ji mohou přijímat čeští diváci nekódovaně ze satelitu Astra, je k dispozici i v nabídkách několika operátorů placených platforem.

Speciální logo k 60. výročí německé veřejnoprávní televize ZDF. Zdroj: ZDF

Speciální logo k 60. výročí německé veřejnoprávní televize ZDF. Zdroj: ZDF

1. dubna 1963 začala vysílat ZDF v malém studiu v německém Eschbornu. Stanice je v současnosti již pojedenácté v řadě nejúspěšnějším celostátním full-service programem na tamním trhu. Na TV poli a streamingu dosáhla rodina stanic ZDF v roce 2022 průměrného měsíčního průměru kolem 82 procent německé populace ve věku od tří let. K 60. narozeninám se program ZDF věnuje retrospektivě, aktuálnímu dění a pohledu dopředu.

Druhý okruh německé veřejnoprávní televize doplňuje na satelitu Astra bohaté portfolio programů od našich západních sousedů, které mohou diváci sledovat nekódovaně, tedy bez nutnosti přístupu do jakékoliv placené služby. Stanice ZDF, ZDF neo a ZDF info jsou k dispozici na našem území ve vysokém rozlišení také přeshraničně díky německým DVB-T2 vysílačům. Z českých operátorů stanici ZDF nabízejí mj. Vodafone, T-Mobile i SledováníTV.

-lukpol-