Canal+ plně převzal vlastníka programů FilmBox

čtvrtek, 13. dubna 2023, 16:00 TV, Aktuality MediaGuru

Vlastník televize Skylink přebírá zbývajících 30 procent ve společnosti SPI International, pod kterou patří několik tematických kanálů.

Vybrané kanály společnosti SPI International

Vybrané kanály společnosti SPI International

Francouzská mediální skupina Canal+, která v České republice a na Slovensku provozuje placenou televizi Skylink, převzala k dnešnímu datu stoprocentní kontrolu nad společnosti SPI International. Ta provozuje stanice FilmBox a další tematické kanály.

Canal+ Group a M7 Group, která provozuje satelitní a internetovou televizi Skylink, se rozhodly využít svého přednostního práva a podle očekávání přebírají zbývajících 30 % akcií společnosti SPI International, kterou tak k dnešnímu datu plně ovládly. Vedení SPI International přebírají manažeři Erwan Luherne a Jeroen Bergman. Na českém trhu patří do portfolia SPI kromě kanálu FilmBox například i FightBox, DocuBox, EroX a další stanice.

„SPI International má dlouhou historii poskytování špičkového obsahu publiku po celém světě a nemůžeme se dočkat, až naši společnost posuneme do nové fáze jejího rozvoje. Jak Erwan, tak Jeroen mají v této oblasti skvělé výsledky, takže věřím, že budou pokračovat v tomto úspěchu i pod hlavičkou SPI,“ uvedl při této příležitosti Hans Troelstra, generální ředitel M7 Group. Diváci mohou těžit z propojování obou firem například ve Skylink Live TV.

-lukpol-