Canal+ zintenzivňuje svoji přítomnost v Česku

středa, 12. dubna 2023, 11:10 TV, Aktuality MediaGuru

Francouzská skupina Canal+ chystá své oficiální uvedení na český a slovenský trh.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Francouzská skupina Canal+ chystá své oficiální uvedení na český a slovenský trh. Na konci dubna pořádá v jednom z pražských klubů party pro pozvané hosty, značka začíná být vidět více i v internetové platformě Skylink Live TV.

Doposud fungovala značka Canal+ na českém a slovenském trhu spíše ve stínu satelitní a internetové televize Skylink a dávala o sobě vědět zejména přítomností tematických programů Canal+ Sport. Nyní ale dochází k zásadnímu zlomu. Po spuštění nové stanice Canal+ Action se začal obsah Canal+ objevovat ve výrazně viditelné míře i ve videotéce Skylink Live TV, kde má nyní svou vlastní kategorii.

Obsah Canal+ je zohledněn jak na domovské stránce služby, tak i v kategorii Knihovna. Zde je umístěn mezi poskytovateli obsahu dokonce na první pozici. Po rozkliknutí jsou zde k dispozici položky jako Akční, Dobrodružné, Dokumentární, Drama a řada dalších včetně sekce Erotika. Informace od čtenářů navíc naznačují, že už lze přes zahraniční účet stáhnout aplikaci Canal+ a z Česka se do ní s registrovanými údaji přihlásit.

Stanice Canal+ Action začala v Česku vysílat letos v únoru. Satelitní a internetová televize Skylink ji uvedla jako náhradu na svůj uzavřený program Canal+ Domo. Od loňského léta lze také sledovat sportovní kanál Canal+ Sport, který přináší zápasy anglické fotbalové Premier League. Při uvedení této stanice zástupci společnosti Canal+ Luxembourg, která televizi provozuje, naznačovali zájem rozšířit své aktivity na českém trhu.

-lukpol-