KB zahajuje novou éru bankovnictví, spouští kampaň

úterý, 18. dubna 2023, 15:00 Reklama, Marketing MediaGuru

Komerční banka představila nový bankovní systém a ohlásila vstup do nové éry bankovnictví. Při této příležitosti také spouští imageovou kampaň.

Vizuály nové kampaně Komerční banky, zdroj: KB

Vizuály nové kampaně Komerční banky, zdroj: KB

Komerční banka v úterý představila koncept, kterým otevírá novou kapitolu své historie. Vývoj nového bankovního core systému v uplynulých třech letech přináší několik změn: novou mobilní aplikaci KB+, nové internetové bankovnictví nebo nové služby pro klienty. Převod klientů do nové propozice banky bude probíhat postupně do roku 2025. Letos se to bude týkat 300 tisíc retailových klientů, od příštího roku pak i korporátních klientů.

Komerční banka začala změny připravovat od roku 2018, když přešla na nový způsob řízení, v rámci kterého téměř tři tisíce zaměstnanců na centrále KB změnilo pozici nebo tým. Struktura řízení byla zjednodušena a zploštěna. IT specialisté, obchodníci, produktoví manažeři apod. nyní pracují společně v menších týmech.

„Nová éra bankovnictví Komerční banky přináší do České republiky unikátní klientskou propozici, maximální zjednodušení jak na straně klientské obsluhy, tak na straně fungování banky a v neposlední řadě unikátní přístup k transformaci firmy. Dnes představujeme novou banku s klientem v centru veškerého dění a postavenou na nejmodernějších technologiích a nástrojích,“ sdělil Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

Vstup do nové éry KB podpoří imageová kampaň, která startuje v úterý 18. dubna. Objeví se v televizi, na internetu, v tisku a na outdoorových nosičích. Staví na principech, o které se KB opírá: odpovědnost, inovativnost, udržitelnost a lepší budoucnost. Součástí komunikačních změn je i úprava loga Komerční banky, které přechází na bezpatkové písmo a více se tak přibližuje logu mateřské skupiny Société Générale. Imageový televizní spot zdůrazňuje jako klíčovou vlastnost odhodlání začít dělat nové věci. Ve vizuálech se pak objevují hodnoty nové éry: udržitelnější, chytřejší, flexibilnější a otevřenější (viz náhledy vizuálů výše).  

Nový reklamní spot Komerční banky, zdroj: KB

Klienti KB mají mít v novém pojetí stejný zážitek, ať navštěvují pobočku nebo vyřizují své požadavky přes aplikaci. Nově vybudované služby mají být rychle dostupné a k produktům je možné dostat se díky několika kliknutím v digitálních kanálech. Prodej, služby a podporu může klient sjednat, využívat, měnit a rušit plně online. Pokud klient potřebuje podporu, omnikanálový přístup mu umožní diskutovat s bankéřem na dálku, kontaktovat centrum podpory nebo přímo navštívit pobočku. Klienti budou mít nově na výběr ze 4 tarifů, a to Start, Standard, Komfort a Exclusive.

„Do konce roku 2025 plánujeme otevřít 80 poboček v novém designu napříč celou Českou republikou, jedná se o téměř polovinu našich poboček. A to v lokalitách vybraných tak, aby se s námi v prostorách s takto moderním designem měly možnost setkávat již více než dvě třetiny našich klientů. Břeclav, Praha, Brno, Přerov nebo Domažlice, to jsou zase příklady měst, kde se klienti mohou už s novým konceptem setkat. Zároveň klientům nabízíme i tzv. obsluhu na dálku. V praxi to znamená, že klientovi nabízíme jednoduché řešení – komplexní vzdálenou obsluhu jeho financí a poradenství prostřednictvím on-line schůzek, ať už po telefonu či prostřednictvím viedohovoru. Se svým bankéřem tedy vyřeší vše, co potřebuje, bez potřeby toho, aby osobně navštívil pobočku,“ podotýká Miroslav Hiršl, člen představenstva zodpovědný za Retailové bankovnictví.

Komerční banka rovněž uvedla, že pokračuje ve svých krocích na poli udržitelnosti. V této oblasti zahájila několik iniciativ, ke kterým mimo jiné patří: Nová strategie ESG a nově konsolidovaná zpráva o udržitelnosti Skupiny KB. KB získala rovněž ocenění Udržitelná banka roku a v loňském roce také cenu Banka roku bez bariér.

-mav-