Matusalem představuje v ČR poprvé novou podobu lahve

neděle, 30. dubna 2023, 07:35 Aktuality, Marketing MediaGuru

Rum Matusalem představuje v České republice novou podobu lahve své patnáctileté varianty, půl roku před zbytkem světa.

Zdroj: Matusalem / UPB

Zdroj: Matusalem / UPB

Značka rumu Matusalem přichází s novou podobou lahve své patnáctileté varianty. Na českém trhu ji uvede půl roku před zbytkem světa. 

Inspirací k názvu Matusalem je biblická postava, jež žila 969 let. Reflektovat má vizi zakladatelů – Benjamina a Eduarda Campových spolu s partnerem Evaristem Álvarezem – vytvořit nezapomenutelnou a nadčasovou chuť, která by unikla trendům. Do loga značky se dostala vlašťovka, pták, symbolizující mimo jiné svobodného ducha.

Ke své výrobě využívá rum Matusalem systému solera, typického pro výrobu jemných brandy a sherry. Právě zakladatelé značky byli prvními, kdo tento systém použil pro výrobu rumu. Dynamické zrání umožnil produkovat jemnější a chuťově bohatší rum, jenž byl záhy vyhledáván natolik, že ve 20. a 30. letech 20. století měl Matusalem dokonce až 50% podíl na trhu s kubánským rumem. Pro svou komplexní chuť a sametovou jemnost brzy vešel ve známost jako „koňak mezi rumy“.

Společnost Matusalem vyráběla rum na Kubě až do 60. let 20. století, kdy byla firma zkonfiskována Castrovým režimem. Rodina však tajnou recepturu střežila tak pečlivě, že se k ní zástupci komunistického kubánského režimu nedostali. S odstupem několika desetiletí obnovil produkci prapravnuk zakladatele Claudio Álvarez Salazar v Dominikánské republice, která má podobné mikroklima jako Kuba. Od roku 2010 se do čela společnosti postavil Claudiův syn, který tak reprezentuje už pátou generaci rodiny.

-stk-