Nová televize TV R se zaměří na regiony, žádá o licenci

úterý, 18. dubna 2023, 10:10 TV MediaGuru

Mediální podnikatel Pavel Hájek připravuje další tematickou televizi. Po kanálech i-Vysočina.cz, TV KLADNo.1 a iVodárenství TV, který je před svým spuštěním, plánuje uvést i TV R. Stanice bude zaměřená na regionální obsah.

Novou televizi si budou moci diváci naladit opět v pozemním vysílání. Zdroj: Shutterstock

Novou televizi si budou moci diváci naladit opět v pozemním vysílání. Zdroj: Shutterstock

Společnost Regio content, za kterou stojí pelhřimovský podnikatel Pavel Hájek, požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání licence pro připravovaný projekt TV R. Hájek MediaGuru potvrdil, že, jak vyplývá z názvu firmy i tematické televize, tento program nabídne regionální zpravodajství. „Na rozdíl od Regionálnítelevize.cz, dnes Náš region TV, chceme nabídnout kontinuální proud informací,“ popsal zamýšlený plán.

Kromě obsahu stanic i-Vysočina.cz a KLADNo.1 má TV R nabídnout obsah i od dalších partnerů. „Podobu vysílání chceme představit, až nám vysílací rada udělí licenci,“ upřesnil Pavel Hájek. Stanice má být primárně dostupná na vysílačích, ze kterých je šířena Regionální síť 11. „Už dávno nepokrýváme pouze Vysočinu, ale podařilo se nám získat i další důležité lokality včetně Prahy,“ dodal zakladatel a majitel pHmedia.

Stanice TV R bude šířena ve vysokém rozlišení Full HD, stejně jako je tomu v případě dalších Hajkových projektů. Kromě pozemního vysílání se může program objevit i v nabídkách placených operátorů, jako jsou například kabelové a internetové televize, případně IPTV. Chystaný projekt iVodárenství TV již nějakou dobu vysílá do zdi, skupina pHmedia v tuto chvíli připravuje jeho spuštění. Výstavba vysílače v Praze se chystá.

-lukpol-