Nová testovací sada HbbTV nabízí i lepší zacílení reklamy

úterý, 25. dubna 2023, 12:25 TV, Aktuality MediaGuru

Aktuální testovací sada HbbTV s označením 2023-1 přináší vyšší možnosti ochrany obsahu na straně vysílatelů. Globální iniciativa, která se na vývoji HbbTV podílí, o tom informovala v pondělí v tiskové zprávě.

Příklad vložené reklamy do HbbTV.

Příklad vložené reklamy do HbbTV.

Aktualizace DRM ochrany zahrnuje streamy PlayReady Security Level 3000 a streamy využívající schéma šifrování AES-CBCS. Další novinkou je způsob práce s vloženou reklamou na straně serveru. Vývojová verze HbbTV 2023-1 nyní obsahuje testy pro trvalé licence DRM a streamy, které lze dešifrovat pomocí výběru několika systémů DRM ochrany. Toto jsou novinky, které jsou důležité výhradně na straně vysílatelů.

„Tato nová aktualizace odráží neustálou práci Asociace HbbTV a jejích partnerů na usnadnění shody zařízení a aplikací se specifikacemi HbbTV. To umožňuje divákům přesvědčivý televizní zážitek, zatímco vysílací společnosti a provozovatelé platforem těží z nových funkcí a vylepšených možností zpeněžení, například v cílené reklamě,“ uvedl Vincent Grivet, předseda Asociace HbbTV. Aktuální sada zahrnuje téměř 3000 testů.

-lukpol-