Stanice Arte přidává do bezplatné videotéky další UHD obsah

středa, 19. dubna 2023, 07:30 TV, Aktuality MediaGuru

Francouzsko-německá kulturní televize Arte zpřístupní ve své online videotéce další tituly s rozlišením Ultra HD/4K. Půjde zejména o nové díly dokumentární série GEO. Videotéku je možné využívat na řadě zařízení také v Česku.

Nabídka obsahu kulturního kanálu oslovuje široké spektrum diváků. Zdroj: Arte

Nabídka obsahu kulturního kanálu oslovuje široké spektrum diváků. Zdroj: Arte

Kulturní televize Arte měla být jedním z prvních programů, který nabídne divákům plnohodnotné vysílání s Ultra HD rozlišením prostřednictvím satelitu Astra, tedy pro celoevropské publikum. Kromě 4K obsahu jsou tituly opatřeny i takzvaným vysokým dynamickým rozsahem (HDR), který do obrazu přináší širokou paletu barev a nový divácký zážitek. Místo toho se ale služba v přibližně posledním roce soustředila na obsah online.

Německý portál Infosat v uplynulých dnech upozornil, že Arte přináší nebo přinese ve 4K rozlišení další díly dokumentární série GEO. Nové díly budou přibývat v rozsahu od 15. dubna do 1. května. Diváci najdou pochopitelně obsahu v UHD rozlišení ve videotéce více. Stačí, když do vyhledávacího políčka zadají odpovídající zkratku. Kromě webových stránek je možné 4K HDR obsah sledovat na chytrých zařízeních, zejména UHD televizorech.

-lukpol-