TVN: HbbTV mělo v Polsku na konci 2022 stovky tisíc televizorů

neděle, 23. dubna 2023, 07:35 TV, Aktuality MediaGuru

Společnost TVN Warner Bros. Discovery vyzdvihla v Polsku rostoucí zájem o technologii HbbTV, tedy takzvané virtuální červené tlačítko. Do povědomí se HbbTV dostalo zejména díky přechodu na pozemní vysílání DVB-T2.

Webové stránky zpravodajského kanálu TVN 24. Zdroj: Shutterstock

Webové stránky zpravodajského kanálu TVN 24. Zdroj: Shutterstock

„Aktuálně vidíme v dosahu této služby zhruba 800 tisíc televizorů. Tato hodnota neustále roste, podpořena různými trendy, které na trhu vnímáme,“ uvedl Maciej Ziąbrowski, ředitel rozvoje a obchodní integrace ve společnosti TVN Warner Bros. Discovery, kterého citoval z loňského reportu portál Wirtualnemedia. V polských domácnostech v uplynulých měsících vzrostl počet televizorů připojených k internetu.

Nárůst popularity HbbTV souvisel stejně jako v České republice s přechodem na pozemní vysílání DVB-T2. Ten dokončili naši severní sousedé až loni, s výjimkou veřejnoprávního multiplexu 3, který bude pravděpodobně do konce letošního roku fungovat ve standardu DVB-T. V Polsku došlo v souvislosti s migrací na nový standard také k přechodu na vyšší rozlišení. Komerční vysílatelé se rozhodli pro vysílání ve formátu HD.

-lukpol-