A 11 chce spustit svůj třetí TV kanál do konce roku

středa, 17. května 2023, 14:35 Aktuality, TV MediaGuru

Mediální skupina A 11 zamýšlí spustit svůj třetí televizní kanál do konce letošního roku, možná už na podzim.

Zdroj: A 11

Zdroj: A 11

Mediální skupina A 11 zamýšlí spustit svůj třetí televizní kanál do konce letošního roku, možná už na podzim. Na středeční konferenci Innovation Day to uvedl spolumajitel mediální skupiny Aleš Zavoral. Šířen by měl být rovněž v terestrickém vysílání. Jeho obsahové zaměření zatím Zavoral neprozradil.

A 11 uvedla svůj první stejnojmenný celoplošný kanál na konci letošního dubna. Využila svého podílu v dřívější Regionální televizi CZ, později televizi Náš region TV (dnes tedy A 11) a propojila v něm zábavný obsah s regionálním zpravodajstvím. Zavoral účastníkům konference řekl, že cílem mediální skupiny je dostat se s novou televizí brzy na 1% podíl na sledovanosti.

Druhá z televizních stanic A 11 má být sportovní A 11 Sport. Její obsah bude podle Zavorala hodně závislý na tom, jaká práva na vysílání sportovních událostí skupina získá. „Už teď máme podepsaná práva na české soutěže různých sportů,“ uvedl s tím, že skupina má zájem i o práva na nejvyšší tuzemskou fotbalovou ligu. „Máme ale zájem i o nižší soutěže, druhou fotbalovou i hokejovou ligu, tenis a další,“ přiblížil. A 11 Sport vzniká ve spolupráci se společností Perinvest podnikatele Tomáše Petery, šířena má být volně v terestrickém vysílání a chce být konkurencí ČT sport. „Konkurovat placeným kanálům je složité,“ dodal Zavoral. Spuštěna má být letos v srpnu, přesné datum zatím oznámeno nebylo. 

-mav-