Air Bank kampaní oznámí vstup do bankovnictví pro podnikatele

úterý, 16. května 2023, 11:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Air Bank kampaní komunikuje svůj vstup do segmentu bankovnictví pro podnikatele.

Zdroj: Air Bank

Zdroj: Air Bank

Air Bank, jež se doposud zaměřovala jen na služby pro osobní finance, se rozhodla vstoupit do bankovnictví pro podnikatele. Pro podnikatele uvádí 17. května nový podnikatelský účet, jež zahrnuje možnost zdarma spravovat své účty v mobilní aplikaci, neomezené příchozí a odchozí platby anebo účty vedené v eurech a dolarech. Novinku bude komunikovat reklamní kampaní, zatím ve stávajícím komunikačním konceptu se známou dvojicí bankéřů. 

„Bankovnictví pro podnikatele trpí podobnými neduhy jako bankovnictví pro běžné klienty před dvanácti lety. Stále v něm přežívají poplatky za vedení účtu, nepřehledné balíčky služeb nebo omezené počty plateb, přičemž každá další je zpoplatněná. Výsledkem tohoto přístupu je nespokojená polovina podnikatelů. Chceme proto změnit bankovnictví pro podnikatele stejně, jako se nám to podařilo ve světě osobních účtů. Tedy tak, aby v něm naši klienti mohli jednoduše a bez absurdních poplatků vyřešit vše, co skutečně potřebují,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank s odkazem na průzkum agentury Ipsos, podle něhož si 51 % živnostníků domnívá, že přístup českých bank neodpovídá jejich potřebám. 

Založení a vedení podnikatelského účtu od Air Bank bude zdarma. Při zakládání účtu postačí jen zadat své identifikační číslo osoby neboli IČO. Veškeré potřebné informace o živnosti se načtou automaticky, poté se již jen přejde k seznámení s  potřebnými dokumenty, podpisu rámcové smlouvy, aktivaci účtu a případně také přidání své nové platební karty do aplikace pro bezhotovostní placení mobilem nebo hodinkami. Zdarma budou také okamžité platby, stejně tak budou neomezené příchozí a odchozí platby. 

Na spořicím podnikatelském účtu nabídne Air Bank bonusovou úrokovou sazbu ve výši 5 % ročně u vkladů do 250 tisíc korun, od 250 tisíc korun do půl milionu ve výši 4 % ročně a nad půl milionu do jednoho milionu 0,1 % ročně. Veškeré služby budou mít podnikatelé dostupné online v mobilní aplikace, kde bude možné přepínat mezi zobrazením osobních a podnikatelských financí. Možné bude založit běžný i spořicí účet ve třech různých měných, vedle českých korun, i v eurech a amerických dolarech. K účtu dostanou zákazníci zdarma platební kartu, a to v šedo-zelené barevné kombinaci. 

Bankovnictví pro podnikatele bude Air Bank ladit do šedo-zelené barevné kombinace, zdroj: Air Bank.

Bankovnictví pro podnikatele bude Air Bank ladit do šedo-zelené barevné kombinace, zdroj: Air Bank.

Do budoucna plánuje Air Bank své služby pro podnikatele rozšiřovat. Ve svém hledáčku má například fakturaci propojenou přímo s mobilním bankovnictvím nebo půjčky pro podnikatele. „Vedle nový účtů pro podnikatele chceme ještě letos přinést zcela nový způsob placení. Ten umožní podnikatelům přijímat platby kartou i bez klasického platebního terminálu, zatímco jejich zákazníci zase budou moc platit bezhotovostně i tam, kde to zatím z různých důvodů nejde. Do budoucna se také díváme na možnost poskytování služeb právnickým osobám. V první řadě ale bude záležet na zájmu klientů o naše služby pro podnikající fyzické osoby,“ dodává Jiří Suchý, ředitel divize Produkty a inovace Air Bank.

Podnikatelský účet bude podporován reklamní kampaní. K vidění bude v televizi, na internetu a také v outdooru, kde budou plochy umístěny především v lokalitách, kde se vyskytují podnikatelé, například v okolí Makra.

-stk-