Apple TV spustila pro sportovní přenosy vlastní multidimenzi

úterý, 23. května 2023, 12:25 TV, Aktuality MediaGuru

Výběr sportovních přenosů dle vlastních preferencí, kterými se na českém trhu zviditelnila společnost O2 , nyní nabízí i Apple TV. K dispozici je zákazníkům s multimediálními centry Apple TV 4K u přenosů z fotbalové Major League Soccer.

Multidimenze v podání Apple TV a sportovních přenosů z Major Soccer League. Zdroj: Apple

Multidimenze v podání Apple TV a sportovních přenosů z Major Soccer League. Zdroj: Apple

Funkce vícenásobného zobrazení přináší v Apple TV 4K sportovním fanouškům možnost sledovat až čtyři simultánní streamy, včetně zápasů Major League Soccer, zápasů „Friday Night Baseball“ a vybraných živých pořadů MLS a MLB. Možnost takzvané multidimenze spopoularizoval na českém trhu operátor O2 Czech Republic díky své placené televizi O2 TV. Nedávno přišla s podobnou službou i francouzská skupina Canal+ ve videotéce Skylink Live TV u přenosů z Premier League.

Díky multidimenzi v aplikaci Apple TV na Apple TV 4K mohou uživatelé vidět dostupné živé přenosy ve spodní části obrazovky, vybrat si ty, které chtějí sledovat a následně mezi nimi přepínat. Fanoušci americké fotbalové ligy se také mohou rozhodnout, zda zobrazit jeden zápas výrazněji nebo sledovat dva až čtyři zápasy na rozdělené obrazovce. Měsíční předplatné MLS Season Pass vyjde na 429 korun, roční na 2790 korun, se službou Apple TV+ to je 349 korun, respektive 1990 korun.

-lukpol-