Canal+ se mění, s transformací pomůže nový manažer

čtvrtek, 11. května 2023, 11:15 TV, Aktuality, Lidé MediaGuru

Francouzská skupina Canal+, která je v České republice a na Slovensku provozovatelem satelitní a internetové televize Skylink, prochází významnou proměnou, ke které ji nutí globální hráči, zejména z řad videoték.

Thomas Follin, Chief Global Transformation Officer. Zdroj: Nicolas Gouhier / M6

Thomas Follin, Chief Global Transformation Officer. Zdroj: Nicolas Gouhier / M6

O proměně Skylinku coby původně výhradně hráče na poli satelitní televize hovořil na nedávném představení streamovací služby člen představenstva M7 Group Jaromír Glisník. Canal+ činí v těchto měsících konkrétní kroky, které mají francouzské skupině pomoci v transformaci na poli generátora obsahu pro své jednotlivé značky. Při této příležitosti byla vytvořena od úterý 9. května pozice šéfa pro globální transformaci, kterou bude zastávat Thomas Follin, letitý manažer skupiny M6.

V roce 2016 byla skupina Canal+ přítomna ve 14 zemích a měla 11 milionů předplatitelů, zejména ve Francii. Na konci roku 2022 to bylo již 50 zemí a měla 25,5 milionu předplatitelů, včetně 16 milionů mimo Francii, tedy mj. i v České republice a na Slovensku. Follin do Canal+ přichází ve chvíli, kdy se mediální prostředí výrazně mění zejména pod tlakem globálních platforem. Nový manažer má posílit integraci Canal+ a sdružit její strategická aktiva. Bude pod něho spadat i vytvoření a produkce audiovizuálního obsahu pro všechny geografické oblasti skupiny včetně našeho regionu.

-lukpol-