Canal+ vsadila v posledních týdnech na české filmy

středa, 31. května 2023, 09:30 TV, Aktuality MediaGuru

Filmy, seriály a přenosy z nejvyšší anglické fotbalové soutěže Premier League. To měl být recept na úspěch francouzské skupiny Canal+ v souvislosti s uvedením její stejnojmenné placené videotéky. Mezi nově přidanými tituly aktuálně dominuje zejéna české produkce.

Mezi nově přidanými tituly se objevila i česká komedie Hádkovi z loňského roku. Zdroj: Bontonfilm

Mezi nově přidanými tituly se objevila i česká komedie Hádkovi z loňského roku. Zdroj: Bontonfilm

Přibližně devět nových titulů přibylo za poslední tři týdny každé pondělí do nové online videotéky Canal+, kterou na českém a slovenském trhu provozovuje vlastník satelitní a internetové televize Skylink. Canal+ vnímá poptávku lokálních zákazníků po domácí produkci, a proto jim nadělil řadu českých filmů z posledních let. V pondělí 29. května se v nabídce objevily například Pravidla lži, Klauni, Vaterland – lovecký deník, Můj vysvlečenej deník nebo Šťastná.

Nejvíce českých titulů přibylo v nabídce služby v pondělí 22. května, kdy se jednalo o sedm snímků. Šlo zejména o notoricky známé filmy jako Slunce, seno, erotika; Gympl, Vejška, Doktor Martin: Záhada v Beskydech nebo Perfect Days – I ženy mají své dny. Do výčtu českých filmů se dostala i novinka z loňského roku Hádkovi. Široký je záběr i v případě zahraniční produkce, kterou zastupovaly v posledních týdnech tituly jako John Wick, Jack Ryan: V utajení, Taxi 5 nebo Paříž.

Zájemci o videotéku Canal+ mohou sledovat tuto tematickou skupinu na Facebooku.

-lukpol-