České Radiokomunikace si připomínají šedesátileté výročí

středa, 17. května 2023, 06:50 TV, Aktuality, Rádio MediaGuru

Před 60 lety, vznikla Správa Radiokomunikací, předchůdce dnešních Českých Radiokomunikací, nejvýznamnějšího hráče na poli vysílacích služeb na našem trhu.

Žižkovský televizní vysílač patří dlouhodobě k hlavním symbolům operátora. Foto: Unsplash

Žižkovský televizní vysílač patří dlouhodobě k hlavním symbolům operátora. Foto: Unsplash

České Radiokomunikace připomínají 60. výročí sérií videí na portálu YouTube a upozorňují na výhody jednotlivých platforem.

V roce 1963, tedy přesně před šedesáti lety, vznikla Správa Radiokomunikací, předchůdce operátora České Radiokomunikace. Firma je dnes nejvýznamnějším hráčem na poli vysílacích služeb na našem trhu. Je provozovatelem dvou celoplošných televizních multiplexů, technicky zajišťuje také chod sítě České televize. Pro Český rozhlas provozuje operátor většinu vysílačů multiplexu ČRo DAB+. Obhospodařuje všechny klíčové kóty jako Žižkov, Cukrák, Ještěd, Praděd a mnoho dalších.

Konkurenci k Českým Radiokomunikacím se snažil v uplynulých přibližně deseti letech vytvořit na poli televizního vysílání operátor Digital Broadcasting, který nejprve spustil celoplošný DVB-T multiplex 4, který se v éře DVB-T2 transformoval do sítě 24. Firma, kterou založil dnes již zesnulý podnikatel Radim Pařízek, se dlouhodobě snaží od Českých Radiokomunikací vyhradit tím, že se jedná o čistě českou společnost s domácím kapitálem. Jejím hlavním zákazníkem je mediální skupina Nova.

Sérii videí k výročí operátora si můžete prohlédnout na oficiálním YouTube kanálu.

-lukpol-