Další operátoři zpřístupnili televizi A11 v HD rozlišení

pondělí, 8. května 2023, 07:55 TV, Aktuality MediaGuru

Nová televize A11, která vznikla jako nástupce stanice Náš region TV a v DVB-T2 odstartovala jako zcela nový celoplošný kanál, je k dispozici ve vysokém rozlišení nově i ve službách SledováníTV a Kuki.

Studio nové plnoformátové televize A11. Zdroj: A11

Studio nové plnoformátové televize A11. Zdroj: A11

SledováníTV sice novinářům poslalo tiskovou zprávu, že nově zařazuje tento program, přesnější informace je však taková, že předchůdce televize A11, tedy Náš region TV, už v nabídce operátora byl. Tento kanál však ale díky nižší atraktivitě poskytovala služba pouze ve standardní kvalitě obrazu. Pár dní po startu A11 byla tato stanice překlopena do HD. Stejným způsobem postupoval i operátora televize Kuki.

Nová stanice A11 je k dispozici ve Full HD rozlišení také v nabídkách Vodafone TV (kabelová televize) a NejTV. Tyto služby ji ale už ve vyšší kvalitě poskytovaly právě v době, kdy fungovala pod označením Náš region TV. Šlo ale o poměrně krátké překlenovací období, které mělo označovat příslušnost k mediální skupině A11. Projekt založený původně podnikatelkou Evou Stejskalovou fungoval deset let jako Regionálnítelevize.cz.

-lukpol-