Fanta uvádí tajnou příchuť, spojuje se s Maršálkem

středa, 3. května 2023, 06:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Fanta znovu přichází s tajnou příchutí. Do kampaně #WhatTheFanta se letos zapojuje i cukrář Josef Maršálek.

Hlavním ambasadorem letošní kampaně #WhatTheFanta se stal Josef Maršálek, zdroj: Fanta / Coca-Cola.

Hlavním ambasadorem letošní kampaně #WhatTheFanta se stal Josef Maršálek, zdroj: Fanta / Coca-Cola.

Společnost Coca-Cola přichází již podruhé s kampaní #WhatThe Fanta. Jejím cílem je odhalit novou tajnou příchuť limitované edice nápoje Fanta Zero, jež je představena v odstínech fialové barvy. Hlavním ambasadorem se letos stal český cukrář a pekař Josef Maršálek.

Kampaň sází na hravost, jež je dlouhodobou součástí strategie značky Fanta. „Snažíme se dosáhnout toho, aby zábava a hravost byly vždy ústředním motivem kampaní značky Fanta. Cílíme na spotřebitele, kteří jsou zvídaví a vyhledávají dobrodružství,“ říká Zuzana Staňková, brand manažerka značky Fanta pro Českou republiku a Slovensko, s tím, že pro tuto kampaň se značka rozhodla v tomto roce posílit PR aktivity, digitální marketing a podporu v místě prodeje. Využity budou originální papírové stojany a reklamní woblery.

Hlavní aktivitou kampaně je spotřebitelská soutěž, která funguje na principu skenování a registrace QR kódů z obalů soutěžních lahví a plechovek prostřednictvím aplikace Coca-Cola. V aplikaci pak také probíhá samotné hádání nové příchutě. Pro dva výherce, kteří tajnou příchuť #WhatTheFanta odhalí, čeká luxusní dovolená v hodnotě 75 000 Kč podle vlastní volby. Další z cen je poslední kniha Josefa Maršálka s názvem Kynuté. 

O postupné odhalování indicií se postarají influenceři, mezi které patří třeba Not So Funny Any, FIZIstyle, MenT či GogomanTV. Ti budou jednotlivé nápovědy zveřejňovat hravou formou na svých sociálních sítích. Tajemství nové Zero příchutě se ukrývá v detailech.

-stk-