Impact Metrics přináší software pro měření udržitelnosti

středa, 24. května 2023, 07:05 Aktuality, Udržitelnost MediaGuru

Impact Metrics uvádí digitální řešení, které má malým a středním firmám pomoct se shromažďováním většího objemu dat potřebných pro měření a vykazování udržitelnosti.

Zdroj: Impact Metrics

Zdroj: Impact Metrics

Společnost Impact Metrics uvádí digitální řešení, které má malým a středním firmám pomoct se shromažďováním většího objemu dat potřebných v souvislosti s měřením a vykazováním udržitelnosti. Ve spolupráci s expertní skupinou Frank Bold a odborníky z LCA Studio představila nový software, který firmám umožňuje projít celým procesem, a to od výpočtu uhlíkové stopy přes nastavení cílů v udržitelnosti až po případný report. Impact Metrics pro tento nástroj využívá know-how sesterské firmy Fair Venture, která se poradenství v udržitelnosti věnuje od roku 2018.

„V rámci naší poradenské praxe v oblasti udržitelnosti jsme zjistili, že kvůli náročnosti a rozsahu je udržitelnost spíše pro ‚vyvolené’, tj. pro společnosti, které na poradenství mají nemalé rozpočty. Naší ambicí je pomáhat nejen jim, ale především menším a středně velkým firmám. Pro ně jsme cíleně hledali dostupné řešení. Rádi bychom jim totiž dali k dispozici návod, nástroj a data, s jejichž pomocí mohou samy udržitelnost sledovat i reportovat. Teď je nejvyšší čas začít. Zatím je zde pro firmy hodně příležitostí, do budoucna se z toho stane povinný standard,“ vysvětluje Dan Heuer, CEO společnosti Impact Metrics.

V loňském roce Impact Metrics získala počáteční investici od RSJ Investments. Aktuálně jde do dalšího investičního kola. Cílem je více produktově i geograficky škálovat, investovat do týmu a také marketingu.

„Jako první produkt uvádíme na trh digitální uhlíkovou kalkulačku, následovat budou produkty ESG Start a ESG Komplet, které pokryjí potřeby při řízení a vykazování udržitelnosti menších i velkých firem napříč odvětvími. V případě složitějších zadání, resp. specifických odvětví, bude digitální řešení doplněné o know-how specializovaných konzultantů,“ komentuje strategii uvedení na trh Martin Klofanda, který má v Impact Metrics nastarosti Business Development.

Společnost Impact Metrics své digitální produkty dokončila po roce vývoje, na němž se podíleli odborníci z expertní skupiny Frank Bold. Ta se posledních 10 let přímo v Bruselu podílí na tvorbě evropské legislativy i ESG standardů a v České republice stojí po boku firem, které se připravují na ESG reporting v praxi. Své know-how připojilo LCA Studio zabývající se výpočtem uhlíkové stopy a analýzami životního cyklu.

„ESG reporting se přímo týká hlavně velkých firem. Nepřímo ale dopadne i na řadu středních a menších společností, které jsou v dodavatelských řetězcích – v České republice typicky zejména v sektorech real estate, automotive, bankovnictví a pojišťovnictví. Další společnosti pak mohou reporting využít pro získání konkurenční výhody. Firmy ale potřebují zejména porozumět tomu, proč a jak se mají reportingu udržitelnosti věnovat. Zároveň zjistí, jak získat dostupné nástroje, aby dokázaly díky ESG reportingu dosáhnout reálných úspor či lepšího financování od bank, které budou udržitelné investice čím dál více zvýhodňovat,“ vysvětluje Pavel Franc, CEO expertní skupiny Frank Bold.

-mav-