Krušovice dávají na trh nový ležák s názvem Bohém

úterý, 2. května 2023, 15:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Pivovar Krušovice představil nový prémiový ležák s názvem Bohém. Uvedla jej prvomájová akce na Petříně.

Pivovar Krušovice uvádí prémiový ležák Bohém, zdroj: Krušovice.

Pivovar Krušovice uvádí prémiový ležák Bohém, zdroj: Krušovice.

Pivovar Krušovice uvádí na trh novinku v podobě prémiového ležáku Bohém. Podpoří ho 360° kampaň, v níž budou vystupovat celebrity. 

Bohém obsahuje 4,7 % alkoholu a dosahuje stupně hořkosti 37 IBU. Vyrábí se ze tří druhů žateckého chmelu, kterému svědčí nejen tamní klimatické podmínky i červená půda. V obchodech je pivo dostupné od dubna, nyní se rozšiřuje pokrytí v hospodách. 

„Recepturu nového prémiového ležáku jsme ladili dlouhé měsíce. Na začátku byly čtyři receptury, z toho procesem testování a ochutnávek v pivovaru i v naší Krušovické Šaland vznikla jedna vítězná. U té se k dokonalosti ladila hořkost, která je pro Bohéma typická, a její doznívání na jazyku,“ přibližuje Michal Rouč, krušovický sládek a zároveň ředitel pivovaru Krušovice. 

Novinkou chce pivovar Krušovice oslovit i mladší spotřebitele ve věku starších 30 let. „Název Bohém evokuje českost a moment, kdy se napijete a zapomenete na dění kolem vás. Design jsme záměrně zvolili odlišný od klasických piv. Chtěli jsme dosáhnout prémiovosti, kvality, modernosti a zároveň tradice a to se nám, myslím, povedlo. Vše v designu je zvoleno záměrně tak, abychom se co nejvíce odlišovali, ale zároveň podpořili zmíněné atributy,“ vysvětluje Jiří Coufal, Group Brand Manager společnosti Heineken.

Novinka byla veřejnosti představena 1. května na svátek zamilovaných, a to pod rozkvetlou zachmelenou třešní na Petříně, konkrétně před restaurací Nebozízek. Její koruna nebyla jen posetá typicky růžovými květy, ale i chmelem. Pod ní se mohli návštěvníci políbit, vyfotit a následně i ochutnat bohémský ležák zdarma.

Pod rozkvetlou zachmelenou třešní představil pivovar Krušovice poprvé svou novinku Bohém, zdroj: Krušovice.

Pod rozkvetlou zachmelenou třešní představil pivovar Krušovice poprvé svou novinku Bohém, zdroj: Krušovice.

Dále novinku podpoří 360° kampaň s novým reklamním spotem, v němž budou vystupovat celebrity. Nasazen bude v televizi 15. května. Dále komunikace poběží na internetu, v outdooru, rádiu či printu. Součástí budou i eventy nebo podpora v místě prodeje.

-stk-