Orbit mění obaly, kampaní chce podpořit osobitost

pátek, 19. května 2023, 06:35 Aktuality, Reklama MediaGuru

Orbit přichází se změnou obalů svých žvýkaček. Zároveň představuje iniciativu #Colorfidence, s níž chce podpořit individualitu a osobitost.

Klíčový vizuál nové kampaně značky Orbit, zdroj: Orbit / Mars

Klíčový vizuál nové kampaně značky Orbit, zdroj: Orbit / Mars

Značka Orbit mění obaly svých žvýkaček. V rámci rebrandingu portfolia příchutí představuje iniciativu #Colorfidence, která motivuje nebát se vyjádřit vlastní módní image a podporuje tak svou individualitu a osobitost. 

„Rok 2023 je pro značku Orbit, naši jedničku v oblasti ústní hygieny, v mnoha ohledech výjimečný. Koncept #Colorfidence uvedený v celém regionu střední Evropy mění celkovou image, komunikační strategii a představuje novou fashion identitu značky,“ říká Svetlana Kadomskaya, portfolio a media manager pro divizi Chewing Gum & Fruity Confections společnosti Mars ve střední Evropě. 

Kampaň, jež se zaměřuje na mladou generaci, chce měnit každodenní pochybnosti spotřebitelů o vlastním vzhledu. Navazuje na slogan značky „Objev svůj svěží styl“. „Kampaň pokrývá celý 360° komunikační mix od designu balení až po digitální komunikaci. Věříme, že komplexní přístup vytvoří konzistentní poselství značky, které efektivně osloví naši cílovou skupinu. Vzhledem k vysoce konkurenčnímu tržnímu prostředí je pro nás nezbytné zůstat relevantní a ve spojení se spotřebiteli, zejména s mladou generací. Redesign žvýkaček Orbit je významným krokem v našem úsilí o posílení značky a udržení její pozice na trzích střední Evropy,“ dodává Kadomskaya. 

Jednotlivé barevné příchutě žvýkaček – červená, modrá, žlutá, růžová, zelená, bílá – symbolizují šest barevných osobností, které v kampani vyzývají k sebevědomému nošení barev a vyjádření vlastní identity. „Víme, že pro mladé lidi je důležité vyjádřit, kým doopravdy jsou. Móda a styl oblékání mohou být jednou z cest, kterou pro to zvolí. S touto ideou pracuje i náš koncept #Colorfidence, kterým jsme podpořili rebranding Orbit žvýkaček. Jedná se o integrovanou kampaň, která propojuje tradiční PR kanály, influencery i sociální média,“ vysvětluje Jana Pfeiferová z agentury MSL Czech Republic, jež je podepsána pod strategií i kreativou kampaně.  Rovněž ji realizuje v kooperaci s partnerskými agenturami na dalších trzích střední Evropy – na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku.

Ukázka vizuálu z kampaně značky Orbit, zdroj: Orbit / Mars

Ukázka vizuálu z kampaně značky Orbit, zdroj: Orbit / Mars

V Česku je kampaň realizovaná ve spolupráci s fashion koučkou Kamilou Vodochodskou. Ta pro novináře a influencery připravila speciální barevný workshop, kde byla nová podoba žvýkaček oficiálně představena. Vedle PR kampaně budou nové Orbit žvýkačky podporovány prostřednictvím influencer marketingu. V rámci tzv. #Colorfidence week challenges představí jednotlivé výzvy youtuber Luboš Kulíšek, influencerky Natálie Bagárová či Anežka Chudlíková neboli Notsofunnyany. Výzvy se budou měnit každý týden v návaznosti na Orbit barevné příchutě. Hlavním mediálním partnerem kampaně je Refresher.cz. Iniciativa bude rovněž podpořena digitální komunikací – na českém trhu ve spolupráci s agenturou Ogilvy.

-stk-