Reklamu na Primě bude možné přeskočit až po čtyřech minutách

úterý, 30. května 2023, 11:35 TV MediaGuru

Přeskakování reklamy ve zpětném zhlédnutí u internetových provozovatelů, kteří nabízejí kanály skupiny Prima, bude od června možné až po čtyřech minutách.

Z pořadu Show Jana Krause, zdroj: FTV Prima

Z pořadu Show Jana Krause, zdroj: FTV Prima

Od 1. června musí operátoři internetových a IP televizí prodloužit dobu, po níž není možné přeskočit reklamní blok na programech FTV Prima ze tří na čtyř minut. O tomto záměru již MediaGuru informoval v březnovém rozhovoru ze zástupci mediální skupiny. Blokace přetáčení se týká pouze reklamních bloků, u samotných pořadů zůstává funkce zachována.

„Vážení zákazníci, dovolte, abychom Vás informovali o navýšení času omezení přetáčení reklam na kanálech FTV Prima. Dle uzavřené licenční smlouvy jsme povinni od 1. 6. 2023 navýšit omezení přetáčení ze současných 180 na 240 vteřin. K navýšení tohoto limitu dojde v průběhu 30. 5. 2023, abychom měli prostor pro ověření funkčnosti,“ napsala v pátek 26. května svým klientům společnost 4NET.TV, která kromě vlastní televizní služby vyvíjí TV platformu mj. i pro operátora Telly.

„Tento plán, kdy jdeme na možnost přeskakování reklam po třech minutách, což je polovina reklamní přestávky, jsme na Hospodářské komoře oznamovali operátorům v září 2021. Zde jsme také zmínili, že do budoucna plánujeme navýšení ze tří na čtyři minuty. Není důvod, proč by divák IPTV měl vidět reklamy méně než jakýkoli jiný,“ zdůvodnil v březnu pro MediaGuru Lukáš Kubát z FTV Prima a doplnil, že u operátorů, kteří mají možnost vložení online reklamy, se nastavení limitu měnit nebude.

Prima: Přeskakování reklam bylo velké drama, emoce už ale opadly

pondělí 20. března 2023

-lukpol-