Satelitní programy v SD mají stále silnou diváckou základnu

neděle, 14. května 2023, 07:55 TV, Aktuality MediaGuru

V Německu jsou stále necelé tři miliony domácností, které přijímají programy ze satelitu ve standardním rozlišení obrazu. Zjistil to aktuální Astra TV Monitor 2022. Tato skutečnost má přímý dopad i na diváky v České republice a na Slovensku.

Satelitní paraboly společnosti SES. Zdroj: Astra

Satelitní paraboly společnosti SES. Zdroj: Astra

Počet domácností v Německu s možností příjmu programů v HD rozlišení byl v roce 2022 33,43 milionu (2021: 33,76 milionu). To znamená, že 92 procent všech televizních domácností v Německu přijímalo svůj oblíbený program v HD kvalitě. I zde je satelit vedoucím distribučním kanálem pro HD televizi s dosahem 15,24 milionu domácností, následuje kabel, IPTV a DVB-T2. Rozdíl mezi domácnostmi s HD a SD je tedy stále značný: 2,87 milionu televizních domácností stále přijímá televizní programy výhradně v SD kvalitě, včetně 1,10 milionu satelitních domácností.

„Pro miliony lidí je televize nepostradatelným médiem zábavy a informací, od místních zpráv až po světovou politickou scénu. Satelit je jedinou infrastrukturou, která přináší celé programové spektrum na jakékoli místo v zemi v jakékoli kvalitě obrazu," uvedl Christoph Mühleib, výkonný ředitel SES Germany odpovědný za podnikání společností SES a Astra v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Všechny nekódované programy z těchto družic je možné přijímat bez problémů i na našem území.

-lukpol-