Spektrum Home obohatí vysílání o další pořady, objeví se i sport

středa, 17. května 2023, 12:45 TV, Aktuality MediaGuru

Se vstupem lifestylového kanálu Spektrum Home do bezplatného pozemního digitálního vysílání dochází k obohacení programu o další formáty pořadů. Stanice už tak nebude chápána primárně pouze jako program věnovaný bydlení a renovaci domácnosti.

Atraktivním rozšířením stanice Spektrum Home jsou závody formule 1. Zdroj: Pixabay

Atraktivním rozšířením stanice Spektrum Home jsou závody formule 1. Zdroj: Pixabay

„Už tento víkend budeme na Spektrum Home vysílat závody formule 1. Divákům nabídneme následující čtyři velké ceny,“ uvedla na středeční konferenci Innovation Day Irena Novotná, regionální manažerka společnosti AMC Networks International pro Českou republiku a Slovensku. Formuli 1 vysílala AMC doposud výhradně na kanálech Sport 1 a Sport 2, v minulosti se objevila v bezplatné televizi na TV Nova, která byla předchodzím držitelem vysílacích práv.

„Spektrum Home budeme rozšiřovat o další pořady našich stanic. Našim divákům plánujeme nabídnout například filmy a seriály,“ reagovala na dotaz MediaGuru Novotná týkající se právě nových pořadů na kanálu Spektrum Home. Podle regionální manažerky AMC ale stanice nechce uhýbat z původního zaměření lifestylového kanálu, pouze vysílání obohacovat. Na Spektru Home se tak mohou objevit například pořady z TV Paprika, ale i nové formáty s jejími původními tvářemi.

Již několik týdnů se disktuje v souvislosti s tímto programem také vysílání ve vysokém rozlišení. Společnost AMC Networks International už ho pro operátory připravený má, žádný z nich ho ale prozatím nenabízí. Důvodem je potřebná dohoda s jednotlivými hráči na trhu, lze tak předpokládat, že první zákazníci se vysílání Spektrum Home HD dočkají v následujících měsících. V DVB-T2 si program zvolil standardní rozlišení ve formátu qHD, tedy obrazovém poměru 960x540p.

-lukpol-