Studentský magazín VOŠP mění web, uvádí podcast

sobota, 20. května 2023, 08:05 Aktuality, Tisk MediaGuru

Internetový magazín studentů Vyšší odborné školy publicistiky mění svou podobu, přidává nové rubriky i podcast.

Studentský magazín Generace 20 představuje novou podobu webu i rubriky, zdroj: VOŠP.

Studentský magazín Generace 20 představuje novou podobu webu i rubriky, zdroj: VOŠP.

Generace20, internetový magazín studentů novinářského psaní na Vyšší odborné škole publicistiky (VOŠP), přichází s novou podobou. Po 13 letech existence mění podobu webu, rubrik a přidává podcast, jenž představí očima současných dvacátníků „problémy, o kterých se moc nemluví“. 

Nový web dostal modernější a čistší pojetí. „Cílem bylo udělat obsahově i vizuálně přitažlivější web pro naši cílovou skupinu, tedy pro dvacátníky. Také přehlednější a moderněji strukturovaný podle žánrů, což je současný trend, ale i skvělý výukový prostředek. Výhodou pro nové stránky je také možnost využití profesionálních fotografií z fotobanky ČTK/Profimedia, díky níž jsme mohli dát na webu mnohem větší prostor obrazu,“ uvádí Jana Zbyňková, jež za redesignem webu stojí.

Další novinkou je podcast s názvem Bod G a podtitulem Podcast o hledání. Písmeno G v názvu vychází z loga G20. Autorkami jsou studentky třetího ročníku Michaela Prešinská a Marie-Klára Schwarzová. 

Kromě toho se internetový magazín navrátil k tradici školních časopisů. Pod názvem Generace20 vydává každý měsíc tištěné speciály pod grafickým dohledem Jany Zbyňkové a s editací odborných lektorů, vždy na předem zvolené téma. Mezi ně patřila například bezpečnost v Praze, mosty v různém slova smyslu a aktuálně média. 

Vedle toho vznikl také projekt Osobnosti Generace20, kdy studenti připravili s vybranými osobnostmi z různých odvětví ve věku od 20 do 30 let sérii rozhovorů, článků a reportáží, jež vyjde v červnu v tištěné formě. Mezi zpovídanými byli třeba zpěvák a herec Adam Mišík nebo vývojář David Sibřina, díky jehož nápadu se chirurgové připravují pomocí virtuální reality na složité operace v IKEMu. 

-stk-