TV Lux mění technické parametry na satelitu Astra

čtvrtek, 1. června 2023, 08:05 TV, Aktuality MediaGuru

Spuštění vysílání na nové frekvenci a aplikace na bázi virtuálního červeného tlačítka, technologii HbbTV, chystá pro své diváky jako novinky v nejbližší době slovenská náboženská televize Lux. Informovala o nich na svých webových stránkách.

TV Lux vysílá satelitní signál do celé Evropy nekódovaně. Zdroj: SES

TV Lux vysílá satelitní signál do celé Evropy nekódovaně. Zdroj: SES

„Do 31. května 2023 bude TV Lux dočasně vysílat na frekvencích 12168 MHz a 12343 MHz. Od 1. června 2023 bude TV Lux vysílat na satelitu Astra už jen na frekvenci 12343 MHz,“ informovala tematická stanice na svém webu. Signál bude nadále šířen nekódovaně, tzn., že jeho příjem na území Slovenska i České republiky bude naprosto bezproblémový. Družici Astra 3B využívá pro šíření svých programů i satelitní televize Skylink. Sledování TV Lux však nevyžaduje dekódovací kartu.

TV Lux pak pro své diváky připravuje i spuštění aplikací na bázi HbbTV, tzv. virtuální červené tlačítko, které je na našem trhu velmi populární. Využívá ho České televize i mediální skupiny Nova a Prima plus další subjekty (Seznam TV, TV Noe apod..). Přes HbbTV plánuje TV Lux nabízet například archiv svých pořadů. Stanice je šířena přes satelit Astra ve vysokém rozlišení, na rozdíl od české TV Noe. Díky tomu je druhý zmiňovaný program k dispozici v SD verzi i v nabídce Vodafone.

-lukpol-