Zemřel novinář Vadim Fojtík, naposledy řídil Hrot

pondělí, 29. května 2023, 14:45 Aktuality, Lidé, Tisk MediaGuru

Vadim Fojtík, zakladatel týdeníku Hrot, šéfredaktor a ředitel vydavatelské společnosti Hrot, zemřel po krátké nemoci v pátek 26. května ve věku 49 let.

Vadim Fojtík, zdroj: Mladá fronta

Vadim Fojtík, zdroj: Mladá fronta

Vadim Fojtík, zakladatel týdeníku Hrot, šéfredaktor a ředitel vydavatelské společnosti Hrot, zemřel po krátké nemoci v pátek 26. května ve věku 49 let. O jeho skonu informoval v pondělí týdeník Hrot.

Na českém mediálním trhu působil Vadim Fojtík přes dvacet let. Největší část profesní kariéry, takřka šestnáct let, strávil v ekonomickém týdeníku Euro, kde působil jako reportér, zástupce šéfredaktora a v letech 2016 až 2019 jako šéfredaktor časopisu. Novinářskou kariéru začínal v ekonomické redakci Denního telegrafu, pracoval i v Zemědělských novinách, Hospodářských novinách a Lidových novinách. Zkušenosti má i z prostředí PR, na pozici account managera pracoval v největší české PR agentuře AMI Communications.

Poslední rozloučení se na přání pozůstalých uskuteční v úzkém kruhu. Novináři z týdeníku Hrot chystají crowdfundingovou kampaň na podporu rodiny svého zesnulého kolegy.

-mav-